Moravcsik Angéla

Short track: kevés hiányzott az éremhez az EYOF első napján

Publikálva: 2022.03.21 Frissítve: 2022.03.21 Rövidpályás gyorskorcsolya

Schönborn Melinda negyedik, Czank Varga Benjámin tizedik lett.

A finnországi Vuokattiban zajló Európai Ifjúsági Olimpiai Fesztiválon két rövidpályás gyorskorcsolyázó képviseli klubunkat Czank-Varga Benjámin és Schönborn Melinda személyében. A multisport esemény első napján fiatal sportolóink az 1500 méteren voltak érdekeltek, és remekül is kezdték a megmérettetést, hiszen Melinda első, Benjámin második helyen került tovább a negyeddöntőből.

Melinda az elődöntőben sem lassított, itt is megnyerte futamát, ezzel bekerült a fináléba. Benjámin az ötödik helyen ért célba az elődöntőben, ezzel a „B” fináléba került, ahol a harmadik legjobb időt korcsolyázta, ezzel a 10. helyen zárt.

A női döntőben Melinda épphogy lemaradt a dobogóról, és végül a negyedik helyen végzett. A nap zárószámában, a vegyes váltóban a magyar csapat (Schönborn Melinda, Somodi Maja, Czank-Varga Benjámin, Granasztói Ádám) futamgyőztesként jutott az elődöntőbe.