Publikálva: 2021.03.21 Frissítve: 2021.03.21 Röplabda

MTK Budapest–Szent Benedek-Balatonfüred 1:3 (–22, –24, 22, –20)

MTK Budapest: Godó 7, Kilyénfalvi 9, Durst 2, Szerencsés-Miklai 15, Papp O. 11, Vezsenyi 21
Csere: Szalai A. (liberó), Lesi 1, Berkó 2

Szent Benedek-Balatonfüred: Herbin-Baker 6, Sevarika 12, Szerényi 4, Valdez 20, M. Skorics 17, Vacsi 10
Csere: Fáth (liberó), Bleicher N., Araczki
Vezetőedző: Kormos Mihály

Szombat este rendezték a Szent Benedek-Balatonfüred elleni párharc első felvonását Budaörsön.

Nem kezdtük rosszul a mérkőzést, de 9-7 után ötöt „számolt ránk” a Balatonfüred, és átvette az irányítást. A folytatásban is őrizte előnyét a vendégcsapat, és bár a hajrában felzárkóztunk egy pontra (22-23), az egyenlítésre már nem futotta az erőnkből (22-25).

A második játszmát is biztatóan kezdtünk, de sajnos ezúttal is jött a menetrendszerű rövidzárlat: hiába vezettünk már 15-11-re is, a vendégek azonnal egyenlítettek (15-15). A szett hátralevő részében hol az egyik, hol a másik csapat vezetett egy-egy ponttal, ennél egyszer sem volt nagyobb a különbség. A Balatonfüred első szettlabdáját ugyan még sikerrel hárítottuk, az idegek harcát végül ezúttal is Kormos Mihály tanítványai bírták jobban (24-26).
A harmadik játszma is a korábban látott kiegyenlített játékot hozta, ám ezúttal talán kevesebb ki nem kényszerített hibát vétettük, mint az első két játékrészben. A fegyelmezettség és a megfelelő koncentráció meg is hozta gyümölcsét, szinte végig vezetve húztuk be a harmadik szettet (25-22).

A szépítés után joggal reménykedhettük, hátha összejön az egyenlítés is, de sajnos nem így alakult a forgatókönyv. 4-4 után állva hagyott minket a vendégcsapat, 11-20-nál már eldőlni látszott a mérkőzés. Hatalmasat hajráztak lányaink, rengeteget faragtak hátrányukból, de az egyenlítéshez már túl későn eszméltünk (20-25).

Az első felvonás tehát a Balatonfüredé, nehéz helyzetből várhatjuk a szerdai, idegenbeli összecsapást.

Leiszt Máté:Körülbelül egy szezonra elegendő hibát vétettünk a mai mérkőzésen, nagyon gyenge produkciót nyújtottunk. Egészen más hozzáállásra lesz szükség a szerdai meccsen.