Andróczki Flóra

Nincs megállás

Publikálva: 2020.12.04 Frissítve: 2020.12.04 Röplabda

A női röplabda Extraliga 10. fordulójában a Fatum-Nyíregyházát fogadjuk.

Alig 48 órával a Kaposvár elleni bajnokit követően újabb nehéznek ígérkező erőpróba vár csapatunkra: a Fatum-Nyíregyházát látjuk vendégül Budaörsön. A két együttes novemberi meccsét Németh Szabolcs tanítványai nyerték 3:1-re, de valamelyest csalóka az eredmény, mivel az első szettet leszámítva hatalmas küzdelemre kényszerítettük ellenfelünket. Valami hasonló lehet a terv ezúttal is, igaz, a papírforma továbbra is a Fatum mellett szól.

A Nyíregyháza eddigi hét meccsén 18 pontot gyűjtött, egyedül a Swietelsky-BRSE ellen szenvedett vereséget. Szombati ellenfelünk így pillanatnyilag a harmadik helyen áll a tabellán, igaz, a 19 pontos Kaposvár hárommal több mérkőzést játszott.

Töretlenül hinnünk kell abban, hogy egyszer átszakad a lélektani gát, és megszerezzük az első pontunkat, pontjainkat az ún. nagycsapatok ellen. Egyre közelebb és közelebb állunk hozzá, előbb-utóbb sikerülni fog – vélekedett vezetőedzőnk, Leiszt Máté.

A szombati mérkőzésen Ujházi Mónika és Sík Barbara fújja a sípot.

2020. december 5. 17:00 MTK Budapest–Fatum-Nyíregyháza (Extraliga, 10. forduló);