Karate
Sterck Laura

MTK Budapest - ZTE NKK 70-79 (22-19, 21-26, 16-16, 11-18)

Publikálva: 2015.01.17 Frissítve: 2015.01.20 Kosárlabda női

Lehetett gondolni: legyőzhető pár csapat a tabella alsó felében. A Zalaegerszeg volt az elérhetők felsőbb szintje. A cél, a bentmaradás még elérhető. Csak reménykedtünk a csodában, mely jövőre már a mindennapok játéka lesz. Voltak biztató momentumok.

Hullámzó játékot hozott az első játékrész. Pontsorozatok követték egymást. Rendkívül fontos volt az összecsapás az MTK számára: az esetleges siker lehetőséget nyújthatott volna a felzárkózásra. A lelki tényezőről nem is szólva. 22-19

A negyed derekán megmozdult valami: Turóczi zsinórban szerzett öt pontjával másodszor sikerült számottevő előnyt kicsikarni. 34-28

Kiváló dobóteljesítményt hozott az első félidő finise, perceken át 80-90 százalékot teljesítettek a csapatok. A Zalaegerszeg szívósan tartotta magát. Bár, az előző fordulók után inkább az MTK vezetése nevezhető meglepetésnek. Az utolsó másodpercekben pár hibát követően odaveszett a nehezen kicsikart ötpontos előny, két pont fórral fordulhatott a Zalaegerszeg. 43-45 a félidőben

A negyed közepére úgy tetszett állandósulni látszik a pár pont különbség, csak immáron a Zete javára. A hajrára sikerült visszakapaszkodni. Fontos záró negyed következett. (59-61)

Négy perc alatt mindössze két büntető után begyötört pont kevésnek tűnik, a különbség meg soknak. (61-68)

Ez a valóság? Nyolc perc három pont, akcióból nulla? (62-75)

Borzasztó utolsó negyed: a pontok már csak akkor jöttek, mikor minden eldőlt. Orbán mutatta be a finisben, hogy jó a dobókája. A Zalaegerszeg, amikor fontos volt, bizonyította egyelőre még jobb csapat az MTK-nál. A gólpasszkirálynő Medgyessy ezúttal kilencig jutott, tizenöt pontja mellett. Semsei tizenhat, Turóczy tizennégy pontot gyűjtött össze. A tizenkilenc eladott labda rengeteg. A vége 70-79