Micsoda csapat (LAPSZEMLE + GALÉRIA)

Publikálva: 2016.12.14 Frissítve: 2016.12.14 Úszás

Hímer Krisztofer egy arany, három ezüst és két bronzérmet szerzett Kassán. Az Utanpotlassport.hu írása

Több érmet szerzett a magyar küldöttség a közép-európai országok serdülő úszóversenyén, mint ahány versenyzőt indított Kassán. A csapatvezető Gellért Gábor szerint többen is megmutatták, hogy éremesélyesként lehet számolni velük a közelgő győri Európai Ifjúsági Olimpia Fesztiválon.

Kilenc ország, 17 aranyérem, harminc magyar induló és összesen 37 dobogós helyezés – bár sosem szabad elveszni a számok között, a száraz tények is hűen megmutatják, mennyire jól teljesített a magyar serdülő úszóválogatott a közép-európai országok hagyományos versenyén. A 25 egyesületből érkező magyarok (hét budapesti mellett 18 vidéki klub adta a fiatalokat) a tradíciókhoz híven ezúttal is ez élen zárták a pont- és éremlistát, miután 17 arany-, 14 ezüst- és 6 bronzérmet szereztek Kassán.

Elolvasom a cikket az utanpotlassport.hu oldalon.