Kulcsfontosságú győzelem (GALÉRIA+VIDEÓ)

Publikálva: 2019.09.08 Frissítve: 2019.09.08 Kézilabda

Hatalmas küzdelemben tartottuk itthon a két pontot a Békéscsaba ellen.

MTK Budapest–EUbility Group-Békéscsabai Előre NKSE 29-27 (13-14)
Elektromos-csarnok, 250 néző
Vezette: Altmár, Horváth

MTK Budapest: Suba – Dávid-Azari 7, Horváth D., Tóth E. 10 (2), Dakos 1, Mihálffy 2, Fekete B. 3 Csere: Győri (kapus), Szabados, Pál T. 2, Gerháth 3, Szöllősi-Zácsik 1, Zsiborás, Juhász E., Sziráki, Sallai

Békéscsabai ENKSE: Balog – Kovács A. 5, Barján 1, Agbaba 2, Kopecz 8 (3), Marincsák 2, Mézes 3 Csere: Horváth D., Csizmadia (kapusok), Bottó 1, Dombi, Kukely, Vukaljovics 5
Vezetőedző: Horváth Roland

Kiállítások: 8, ill. 4 perc
Hétméteresek: 3/3, ill. 5/3
A mérkőzés alakulása: 7. perc: 4-4; 14. p.: 5-9; 23. p.: 11-11; 36.p.: 14-17; 47. p.: 20-22; 52. p.: 23-22; 59. p.: 27-27

A K&H liga 2. fordulójában csapatunk a EUbility Group-Békéscsabai Előre NKSÉ-t látta vendégül az Elektromos-csarnokban. Golovin Vlagyimir tanítványai egy hét alatt harmadik meccsüket játszották: a nyitófordulóban Vácott léptünk pályára, majd kedden az Elek Gyula Arénában.

Az első pár perc – a korábbi évek gyakorlatához megfelelően – kiegyenlített játékot hozott, ám a játékrész derekához érve elhúzni látszott a vendégcsapat (5-9). Elsősorban támadásban tűnt pontosabbnak a Kopecz Barbara vezette Békéscsaba. A folytatásban csapatunk faragni tudott hátrányából, így végül 13-14-es állásnál vonulhattak pihenőre a felek.

A második félidő első 15 percében sikeresen őrizte fórját Horváth Roland együttese, azonban a kiváló formában játszó Tóth Eszter vezérletével előbb egyenlítettünk (20-20), majd a hajrához közeledve a vezetést is átvettük (23-22). Ezzel azonban még közel sem dőlt el a mérkőzés, másfél perccel a végső dudaszó előtt 27-27-et mutatott az eredményjelző.

Az utolsó 90 másodperc Dávid-Azari Fruzsináról szólt: jobbszélsőnk előbb megszerezte a vezetést, majd az ellentámadásnál labdát szerzett, és végül Tóth Eszter biztosította be győzelmünket (29-27).

Csapatunk tehát győzelemmel mutatkozott be hazai pályán, és feljött a 10. helyre a tabellán. Folytatás szeptember 14-én az Érd Arénában.