Kajak-kenu
Korisánszky Dávid

Kosárlabda: nem jött össze a bravúr – a TFSE-MTK Budapest kikapott a DVTK otthonában

Publikálva: 2023.01.08 Frissítve: 2023.01.08 Kosárlabda női

Az első félidőben jól helytállt csapatunk, végül 30 pontos vereséget szenvedett az Euroligában szereplő miskolciak vendégeként.

A tabella 10. helyén álló TFSE-MTK Budapest vasárnap délután az öt meccs óta veretlen, harmadik DVTK-Hun-Therm együtteséhez látogatott.

Magyar Bianka tanítványai sajnos nem tudták tartani a lépést a remekül kezdő, esélyesebb házigazdákkal, akik öt perc után 18-5-re elhúztak. Ezután stabilizálódni látszott a különbség: 29-16-tal ért véget az első etap, a piros-fehérek javára. A második negyedben is hasonló mederben zajlott a mérkőzés: a mieink részéről elsősorban Dúl Panka és Lauren Manis felelt a pontokért (22-34). Ezt a tíz percet végül 14-14-es egálra hozták le a lányok, így 13 pontos hátrányban mehettek el a nagyszünetre (30-43).

A fordulást követően azonban rákapcsolt euroligás ellenfelünk, emiatt villámgyorsan húsz felett járt a differencia (34-56). A harmadik felvonás derekán Németh Alma és Dúl Panka is betalált a TFSE-MTK részéről, de a miskolciak ennek ellenére magabiztos előnnyel várhatták a zárószakaszt (63-41), amelyben tovább növelték vezetésüket. Csapatunk végül 76-46-os vereséget szenvedett idegenben. A TFSE-MTK legjobbjaként Lauren Manis 14 ponttal zárt.

Együttesünk 3/12-es mérleggel továbbra is a 10. helyet foglalja el a tabellán. Jövő szombaton Cegléden lépnek pályára a lányok.