Dakos Noémi

Kosárlabda: legyőzte a Csatát az MTK-TFSE a rájátszás nyitányán

Publikálva: 2023.03.26 Frissítve: 2023.03.26 Kosárlabda női

Az MTK-TFSE női kosárlabdacsapata hárompontos sikert aratott a Csata DSE vendégeként az NB I/B rájátszásának első fordulójában.

A női kosárlabda NB I/B rájátszásának első fordulójában az MTK-TFSE a Csata DSE otthonában vendégeskedett.

Hegedűs Péter együttese jól kezdte a meccset, és az első negyed végére hétpontos előnybe került (20-13). A második felvonásban a hazai csapat igyekezett faragni a hátrányából, de a vezetést nem tudta átvenni, 39-35-nél jött a nagyszünet.

A fordulás után a Csata DSE nagy elánnal vetette bele magát a meccsbe, és 44-40-re is vezetett, ám ekkor az MTK-TFSE 12-2-es periódussal rukkolt ki, és 54-46-os előnyben várta a záró játékrészt.

A negyedik negyedben a védekezésen volt a hangsúly, és a csapat azt is elbírta, hogy csupán hét pontot jegyezzen az utolsó tíz percben, mert a Csatát is tizenkettőn tartotta, így 61-58-ra megnyerte a találkozót. Az MTK-TFSE-t Vígh Bernadett 13, Király Andrea 11, míg Burján Laura és Kenyeres Anett 10-10 ponttal segítette.