dr. Nguyen Anasztázia

Kosárlabda: idegenben egyenlítettek a lányok, jöhet a harmadik meccs a Vasas ellen

Publikálva: 2024.04.24 Frissítve: 2024.04.24 Kosárlabda női

Élvonalbeli csapatunk 13 ponttal nyert Pasaréten, az 5-8. helyért zajló helyosztópárharc második meccsén.

A hazai pályán elszenvedett vereség után a TFSE-MTK Budapest csapatának idegenben kellett javítania ahhoz, hogy kiharcolja az 5-8. helyért zajló párharc folytatását, vagyis a sorsdöntő harmadik meccset.

A házigazda pasarétiek nyitották jobban a találkozót, négy perc elteltével 10-6-ra vezettek. Majd az első negyed második felében Monika Czinano és a villámgyorsan három triplát is bedobó Király Andrea vezérletével a kék-fehérek átvették az irányítást, így 21-18-as előnyről kezdhettük a második etapot. A folytatásban fej fej mellett haladtak a felek (27-26), mígnem a félidő utolsó öt percében Hegedűs Péter tanítványai gyakorlatilag állva hagyták ellenfelüket (39-28).

A nagyszünetet követően állandósulni látszott a tíz pont körüli fórunk (45-36), ezután azonban hamar háromra zárkózott fel a Vasas (47-44). Erre jól reagáltak a lányok, ugyanis a harmadik felvonás végére újra kétszámjegyűnél járt a különbség (57-44). Hét perccel a vége előtt pedig már a húsz ponttal (68-48) állt jobban a TFSE-MTK. A győzelmünk ezután már nem forgott veszélyben, 77-64 lett a végeredmény.

A mieink legeredményesebbjeként Monika Czinano 26 pontig jutott.

Folytatás szombat este hazai pályán, a párharc mindent eldöntő, harmadik mérkőzésén.

Női NB I/A-csoport, rájátszás, 5-8. helyért zajló helyosztók, első forduló, második meccs
Vasas Akadémia–TFSE-MTK Budapest 64-77 (18-21, 10-18, 16-18, 20-20)
A részletes statisztika ITT megtekinthető.