Atlétika
Deutsch Domonkos

Női kosárlabda: a 7-8. helyért folytatja a TFSE-MTK Budapest

Publikálva: 2021.04.10 Frissítve: 2021.04.10 Kosárlabda női

Klubunk élvonalbeli női kosárlabdacsapata alulmaradt a Ludovika-FCSM Csatával szembeni párharc utolsó mérkőzésén, így a 7-8. helyért folytatja a TFSE-MTK Budapest.

Az Európa-kupa indulásért folytatott rájátszáspárharcban a TFSE-MTK Budapest együttese 71-64-re kikapott a Ludovika-FCSM Csata pályáján, így összesítésben 2-1-es diadallal a hazaiak jutottak tovább az 5-6. helyért zajló küzdelembe.

Magyar Bianka játékosai rosszul kezdték a találkozót, nyolc perc után 19-9-re vezetett már a Csata. A nyitónegyed végére azonban a kék-fehér lányok is felvették a sorsdöntő mérkőzés hőfokát, és Bernáth Réka kosarainak köszönhetően 21-20-ra felzárkóztak.

A második etapban egészen a 18. percig fej-fej mellett haladtak a csapatok, azonban a félidő utolsó két percében az MTK-s lányok kihagytak egymás után néhány ziccert, és hirtelen nyolcpontos különbség alakult ki a nagyszünetre, a Csata javára (41-33).

A félidő után egyesületünk kosarasai folyamatosan zárkóztak, és Németh Alma remek játékával 51-50-re is feljöttek, sőt az utolsó negyed elején Herman Aliz duplájával már – 56-54-re – a TFSE-MTK állt jobban. A végjátékra azonban elfogyott Magyar Bianka alakulata, és az utolsó nyolc percben mindössze nyolc pontot szereztek, így a párharc utolsó mérkőzését 71-64-re nyerték a hazaiak.

A TFSE-MTK Budapest gárdája a 7-8. helyért folytatja a rájátszás küzdelmeit a PEAC-Pécs ellen.

Ludovika-FCSM Csata–TFSE-MTK 71-64 (21-20, 20-13, 13-17, 17-14)
Részletes statisztika

Kövess minket
MTK Hírlevél

Ne maradjon le egy eseményről sem!
Iratkozzon fel ingyenes hírlevelünkre:

Csatlakozz RSS csatornáinkhoz és értesülj azonnal a legújabb hírekről, érdekességekről egy gombnyomásra!