Jó az irány (GALÉRIA)

Publikálva: 2016.10.21 Frissítve: 2016.10.21 Kézilabda

Két ellentétes félidőt produkált az MTK Budapest a Vác ellen, de végül nagyot hajrázott, és nyerni tudott.

MTK Budapest – Ipress Center-Vác 27-25 (12-11)

MTK Budapest: Vig, Putz, Hlogyik – Stranigg 1, Frankovics 5(1), Kovács G., Gorilszka 7, Slakta, Nyikolajenko 7(3), Háfra 2, Dakos 1, Tóth E. 2, Hosszu, Juhász E. 1, Blaubacher 1

Hétméteresek: 4/4, ill. 4/3
Kiállítások: 0, ill. 4 perc
A mérkőzés alakulása: 4. perc: 1-1, 7. p.: 4-3, 12. p.: 6-4, 16. p.: 7-5, 20. p.: 9-7, 24. p.: 12-7, 27. p.: 12-8, 32. p.: 12-13, 36. p.: 14-16, 38. p.: 16-16, 41. p.: 16-19, 47. p.: 18-23, 50. p.: 20-23, 54. p.: 23-24, 55. p.: 24-24, 58. p.: 26-25

A kéthetes bajnoki szünetre való tekintettel felkészülési mérkőzést játszott péntek délután az MTK Budapest női kézilabdacsapata. A kék-fehérek ellenfele az NB I hatodik helyén álló Ipress Center-Vác volt, velük már augusztus elején is összemérte erejét Golovin Vlagyimir együttese: akkor 30-22-re Németh András lányai nyertek.

A kék-fehéreknél ezúttal hiányzott a sérült Horváth Dóra és Szandai Martina, illetve a kisebb betegséggel küzdő Szádvári Krisztina. A váciak közül a lelátóról nézte a meccset az a Karoline de Souza, aki épp az augusztusi mérkőzésen szenvedett térdsérülést.

Az első félidőben, bár többnyire szoros volt, szinte végig az MTK Budapest vezetett. Eleinte minimális volt a különbség a felek között, de a 24. percben már 12-7-et mutatott az eredményjelző. Kiemelkedett a mezőnyből az ihletett formában védő Vig Vivien, illetve az ukrán légió: Lilija Gorilszka és Olga Nyikolajenko. Bár a szünetre mindössze egygólosra olvadt az előnyünk, alapvetően mégis elégedetten vonulhattak pihenőre a hazaiak.

A második félidőben már egy sokkal agresszívabb, harapósabb Vác lépett pályára, szinte azonnal egyenlítettek, majd fordítottak a vendégek. A 47. percben már a váciak vezettek öt góllal, mikor Golovin Vlagyimir időt kért, hogy rendezze együttese sorait. Ez olyannyira sikerült neki, hogy alig nyolc perccel később már 24-24 állt az eredményjelzőn. Itt már nem is álltak meg a fővárosiak, megfordították a mérkőzést, és végül két góllal legyőzték a váciakat.

Az MTK Budapest női kézilabdacsapata legközelebb október 30-án, az Érd otthonában lép pályára.

Golovin Vlagyimir: – Persze edzőmeccs volt, de örültem, hogy görcs nélkül, önbizalommal telve játszottunk. A második félidőben többet hibáztunk, megtört a lelkesedésünk, ezt pedig a Vác kihasználta. Ennek ellenére végül nyerni tudtunk, mivel a lányok be akarták bizonyítani, hogy jóval többet tudnak, mint amit elmúlt pár meccsen mutattak.