Publikálva: 2016.08.06 Frissítve: 2016.08.06 Kézilabda

MTK Budapest – Ipress Center-Vác 22-30 (12-15)
Elektromos Csarnok, 150 néző

MTK Budapest: Vig, Putz – Szádvári 2, Tóth E. 1, Frankovics 8/2, Gorilszka 2, Nyikolajenko 5/3, Slakta 1, Kovács G., Hosszu, Sztankovics, Juhász E. 1, Stranigg 1, Blaubacher 1, Dakos

Hetesek: 5/4, ill. 6/5
Kiállítások: 14, ill. 6 perc
A mérkőzés alakulása: 7. perc: 2-5, 17. p.: 6-12, 23. p.: 9-14, 29. p.:12-14, 33. p.: 12-18, 40. p.: 14-22, 48. p.: 17-26, 55. p.: 20-28

Az Ipress Center-Vác ellen játszotta második felkészülési mérkőzését az MTK Budapest női kézilabdacsapata. Az FTC-Rail Cargo Hungaria elleni keddi találkozón 33-24-es vereséget szenvedtek a kék-fehérek, de az első félidőben kimondottan biztatóan játszottak.

Ezúttal sajnos nem úgy kezdődött a mérkőzés, mint a Ferencváros ellen: a 8. percben már 5-2-es vendégvezetésnél kért időt Golovin Vlagyimir. Sajnos azonban nem tudta rendezni sorait a hazai együttes, a váciak szinte zavartalanul jutottak át a fővárosiak védelmén. A félidő hajrájában háromgólosra olvadt az MTK Budapest hátránya, így bizakodva tekinthettek a második 30 perc elébe.

A második játékrész is úgy alakult, mint a Ferencváros ellen: a 33. percben már hatgólosra hízott a váciak előnye, a kék-fehérek továbbra sem találták a vendégek támadásainak ellenszerét. Golovin Vlagyimir együtteséből kiemelkedett Lana Frankovics, aki 8 góllal igyekezte meccsben tartani csapatát. De a hajrában sem lassítottak Németh András lányai, és Putz Claudia bravúrjai kellettek, hogy ne hízzon tízgólosra a vendégek előnye.

A 30-22-es váci győzelemmel záruló találkozó utolsó percében súlyosnak tűnő sérülést szenvedett a brazil Karoline de Souza, akinek ezúton is jobbulást és gyors felépülést kívánunk!