Kulunics Vince

Helytálltak a lányok a pécsi Fűzy Ákos Emléktornán

Publikálva: 2014.10.12 Frissítve: 2014.10.12 Kosárlabda női

Sztevan Csupics, az MTK Budapest mestere nem az eredményt, hanem a tornán való részvételt tekintette a legfontosabbnak.

A tavaly tragikus buszbalesetben elhunyt Fűzy Ákos, magyar bajnok és kupagyőztes kosárlabdaedző emlékére szervezett négycsapatos emléktornát a PEAC - Pécs. A 2014. október 11-12. között zajló tornára az MTK Budapest NB I-es női csapata is hivatalos volt. Sztevan Csupics, az MTK Budapest mestere a torna előtt megjegyezte, hogy nem az eredményt, hanem a tornán való részvételt tekinti a legfontosabbnak, hiszen október 18-án startol az NB I-es női kosárlabda-bajnokság, melyre a pécsi torna kiváló felkészülést jelent.

Az első játéknapon a Győr, a másodikon a PEAC-Pécs ellen léptek pályára a lányok. Ugyan mindkét meccs vereséggel zárult – vagyis a csapat az utolsó, negyedik helyen végzett –, meg kell jegyezni, hogy remekül helytállt az MTK Budapest, mely teljes egészében magyar kerettel, olykor nagyon szoros negyedeket játszott az idegenlégiósokat is bevető ellenfelekkel szemben.