Szabó Beatrix

Folytatódik a bajnokság

Publikálva: 2020.10.06 Frissítve: 2020.10.06 Kézilabda

A K&H liga 8. fordulójában Dunaújvárosba látogatunk.

Lassan véget ér a válogatott szünet és folytatódnak a K&H női kézilabdaliga küzdelmei: csapatunk a Dunaújvárosi Kohász Kézilabda Akadémia otthonában arathatja egymást követő harmadik győzelmét. Pénteki ellenfelünk eddig öt meccséből kettőt nyert meg, hármat elvesztett, míg Golovin Vlagyimir tanítványai épp fordítva állnak: három győzelmet és két vereséget tudnak felmutatni.

A Kohász legeredményesebb játékosa az öt meccsen 22 gólig jutó Román Dorina, míg nálunk az 5/30-as mutatóval büszkélkedő Pál Tamara a házi gólkirály.

Alaposan átalakultak a nyáron, sok új játékos, és új edző is érkezett, de már volt elég idejük összeszokni – elemezte a Dunaújvárost vezetőedzőnk, Golovin Vlagyimir. – Játszottunk velük nyáron, de abból a meccsből nem érdemes kiindulni, a bajnoki egészen más. Ugyanúgy készülünk, mint bármelyik meccsre: igyekszünk a legjobbunkat nyújtani.

A pénteki mérkőzésen Paska Dániel és Vastag Sámuel fújja a sípot, a versenybírók Csőregi László és Kosztend Szabolcs.

2020. október 9. 16:00 Dunaújvárosi Kohász KA–MTK Budapest (K&H liga, 8. forduló); Dunaújvárosi Sportcsarnok