Fölényes győzelem Győrben (GALÉRIA + VIDEÓ)

Publikálva: 2016.03.28 Frissítve: 2016.03.29 Labdarúgás női

Győri ETO stadion, füves edzőpálya.

Vezette: Tolnay Annamária, asszisztensek: Rigó Martin és Sisa Roland.

Gólszerzők: Demeter (32. perc), Pádár (56. és 90. perc), Csányi (78. perc).

ETO FC Győr: Mészár – Fleck, Sister, Tóth, Fél P. – Öreg, Fél A. – Süle, Kalmár, Vígh – Mészáros. Kispad: Szabó – Soós, Szűcs, Kardos A., Zemlényi, Kardos E. Vezetőedző: Horváth István Tamás.

Csere: Fleck helyett Szűcs (36. perc), Mészáros helyett Soós (56. perc), Süle helyett Kardos A. (71. perc).

Sárga lap: Kalmár (41. perc).

MTK Hungária FC: Varga – Csányi, Demeter, Pinczi, Szabó – Hummel-Smuczer – Kaján, Herczeg, Horesová, Nagy – Pádár. Kispad: Nagy Á. – Farádi-Szabó, Diószegi, Papp, Káli, Nagy A., Palkovics. Vezetőedző: Medgyes Péter.

Csere: Herczeg helyett Farádi-Szabó (70. perc), Kaján helyett Diószegi (77. perc), Demeter helyett Papp (77. perc).

A nyolccsapatos Jet-Sol Liga női NB I. alapszakasza március közepén ért véget. Ellenfelünk tizennégy találkozóján 6-2-6-os, szimmetrikus mérleggel és kerek húsz ponttal a negyedik helyen zárt, ezzel a felsőházba került. A mieink teljesítménye igen imponáló, a tizennégy lejátszott összecsapáson mindössze két vereség és egy döntetlen zavar bele a tökéletes mérlegbe. A 11-1-2-es mutató és a megszerzett harmincnégy pont az alapszakasz végén – a Ferencvárosi TC mögött – a második helyet jelentette csapatunknak. A két együttes között jelentős a tudáskülönbség, és nem kellett csalatkoznunk, ez a találkozón is beigazolódott.

32. perc: Bal oldali szögletet követően Demeter lőtt a bal alsó sarokba (0-1).

Az első játékrészben több találat már nem esett, így félidőben: ETO FC Győr – MTK Hungária FC 0-1.

56. perc: Pádár fejjel volt eredményes (0-2).

A 70. percben változtatott először csapatunk vezetőedzője. Medgyes Péter Herczeg helyett a fiatal Farádi-Szabót küldte pályára.

Hét perccel ezután kettős cserére szánta el magát vezetőedzőnk. Kaján és Demeter helyett Diószegi és Papp folytatta.

78. perc: Csányi a kimozduló kapus fölött, húsz méterről a bal felsőbe lőtt (0-3).

90. perc: Pádár második gólját lövi a mérkőzésen, most Farádi-Szabó asszisztját vágta a kapuba (0-4).

Medgyes Péter vezetőedző a mérkőzés első félidejével nem volt elégedett, ám a másodikban már látott pozitívumokat. Véleménye szerint a cserék lendületet hoztak a játékba, és csapatunk megérdemelt győzelmet aratott.

A felsőház másik összecsapásán, idegen pályán a Ferencvárosi TC 1-1-es döntetlent ért el a Viktória TREND-Optika FC ellen, és ezzel – a versenykiírás miatt – már döntőben vagyunk a bajnokságban.

Csapatunk a második felsőházi fordulóban szombaton 14:30 órakor, örökrangadón lép pályára. Lányaink a BKV Előre SC Sporttelepén a Ferencvárosi TC gárdáját fogadják.