Hét érmet szereztünk a MASZ nyílt versenyének első napján (GALÉRIA)

Publikálva: 2021.02.06 Frissítve: 2021.02.07 Atlétika

Öt ezüst- és három bronzéremmel jöttünk haza.

Szombaton, két helyszínen rendezték a Magyar Atlétikai Szövetség nyílt fedettpályás versenyét. A magasugrók és rúdugrók a Lantos Mihály Sportközpontban, míg a többiek a BOK-csarnokban versenyeztek.

A hazai pályán versenyző női rúdugrók nem okoztak csalódást: Hornácsik Gréta beállította 3.90 méteres egyéni csúcsát, ezzel a második lett, míg Szabó Diana 3.80-nal a bronzérmet szerezte meg. Az arany Klekner Hangáé lett, aki 4.10 métert ért el. Kováts Fanni (3.70) negyedik, Hornácsik Lili (3.30) nyolcadik, Zöllei Anett (3.30) 10. lett. A fiúk mezőnyében Nagy Marcell 4.60-nal az ötödik, Vári Péter 4.40-es egyéni csúcsbeállítással a nyolcadik helyet kaparintotta meg.

Férfi és női magasugrásban egyaránt ezüstéremnek örülhettünk: Jankovics Dániel 2.16-tal Bakosi Péter (2.19) mögött és Agárdi Péter (2.12) előtt lett második, míg Renner Luca 1.74-gyel szerzett ezüstöt. A női versenyt Szabó Barbara nyerte 1.80-nal, a harmadik Kriszt Katalin lett 1.70-nel.

A BOK-csarnokban junior 60 méter gáton Almási Olivér szerezte első érmünket, aki 60 méter gátfutásban lett második. Olivér (7.87.) mindössze egy századdal maradt le a győztes Nagy Richárd mögött (7.86). A bronzérmet az Ikarus BSE sportolója, Polyák Zoltán (7.99) gyűjtötte be.

Az ezüstös trendet Endrész Klaudia távolugrásban folytatta, ő Lesti Diana (6.44) mögött lett második 6.02 méterrel, megelőzve Áts Viktóriát, aki 5.66-ot ugrott.

A nap utolsó érmét 400 méteren Répássy Hanna szállította, aki 55.41-gyel harmadik lett Molnár Jankától (54.28) és Bartha-Kéri Biankától (54.59) picivel lemaradva.