Fucsovics Márton

Győzelem Zalaegerszegen

Publikálva: 2018.02.19 Frissítve: 2018.02.19

Junior női kosárlabdázóink Zalaegerszegen vendégeskedtek, a rájátszás fehér csoportjának utolsó mérkőzésén. A győztes találkozóról Konta Gyula vezetőedző számolt be:

– Az eredmény másodlagos volt, ha nyerünk sem tudunk keresztjátékot játszani, maga a játék minősége vált  inkább fontossá. Czigler Dorkával erősödtünk, reményeink szerint jobbak leszünk vele, színesebbé válunk. Sikerült megint "hübelebalázs módjára" kezdenünk, fejetlenül, eszetlenül játszottunk, kosárlabdára mutató jelek csak nyomokban volt felfedezhetők. A jó és rossz döntések aránya, sajnos elég alacsony volt. Egy pici szerencsével sikerült megakadályozni, hogy a félidőre nagyobb hátrány alakuljon ki, három gyors kosarat dobtunk úgy, hogy nem tudták visszacserélni a legjobbjukat. A félidőben próbáltuk tisztázni a játszótér és a kosárpálya közti különbségeket! Úgy tűnik sikerrel, a kezdeti tétovázás után egy 20-0-ás száguldással eldöntöttük a meccset. Sőt a záróetapra sem laposodott el a meccs, ugyanúgy hajtottunk, küzdöttünk. Nem gondolom, hogy ez a reális különbség a két csapat között, de azért jól esett egyszer ennyivel nyerni, főleg idegenben. Remélem ez lökést ad a “B” döntőre való felkészüléshez!

22:30 Így vívtak reménységeink a hétvégén
19:28 Fóris Erikáék aranyérmesek, Horváth Gáborék a 10. helyen zártak a világkupán