Publikálva: 2018.05.24 Frissítve: 2018.05.24 Kézilabda

MTK Budapest: Terenyi, Hlogyik – Tóth E. 6 (1), Karnik 4 (1), Sallai, Szádvári 7, Slakta 2, Valovics, Kovács G., Barna 2, Mód, Dakos 4, Termány 3, Gorilszka 1, Kuti, Blazsek

DVSC-TVP: Horváth-Pásztor, Lajtos – Varsányi, Jezsikava, Csáki 1, Hársfalvi 1, Tóvizi 4, Vantara-Kelemen, Hajduch 2, Sirián, Zamfirescu, Grigel 9 (6), Pálsdóttir 1, Deszpotovics 2, Pénzes 1 (1), Román 2
Vezetőedző: Vida Gergő

Kiállítások: 6, ill. 8 perc
Hétméteresek: 3/2, ill. 8/7
A mérkőzés alakulása: 7. perc: 3-5; 14. p.: 7-6; 22. p.: 9-10; 24. p.: 12-10; 35. p.: 16-15; 43. p.: 19-18; 49. p.: 25-18; 58. p.: 29-21

A K&H női kézilabdaliga 26., azaz utolsó fordulójában a DVSC-TVP látogatott az Elektromos Csarnokba. A mérkőzés előtt köszöntöttük a debreceniek technikai vezetőjét, Bohus-Karnik Mercédeszt, aki épp szerdán ünnepelte születésnapját.

A találkozó eleinte kiegyenlített játékot hozott, egyik csapat sem tudta ellenfelére erőltetni akaratát. A vendégeknél elsősorban a dán Lotte Grigel volt elemében, biztos kézzel értékesítette a DVSC javára megítélt hétmétereseket. Azonban ez sem volt elég a mieink lerázásához, sőt! 10-10 után magunkhoz ragadtuk a kezdeményezést, és háromgólos előnyre tettünk szert a félidő végét jelző dudaszóig (15-12).

A két-három gólos különbség megmaradt a második félidő derekáig, azonban ekkor ki tudtuk használni a Debrecen rövidzárlatát. 19-18-at követően gyors egymásutánban betalált Tóth Eszter, Karnik Szabina, Szádvári Krisztina, Dakos Noémi, Slakta Petra, illetve Lilija Gorilszka is, és ezzel nagyjából el is dőlt a mérkőzés. A mieink percről-percre egyre felszabadultabban játszottak, míg Vida Gergő a fiataljai bevetésével igyekezett felrázni együttesét. Bár a hajrához közeledve már nyolc gól is volt a két csapat között, végül hattal nyertünk (29-23).

A mieink tehát gyönyörű győzelemmel búcsúztak a K&H liga 2017/18-as kiírásától, illetve távozó csapattársaiktól: Terenyi Biankától, Hlogyik Petrától, Sallai Nikolettől, Szádvári Krisztinától, Valovics Nórától, Barna Évától, Mód Noémitől, Kuti Bettinától és Blazsek Alexandrától. Mindannyiuknak sok sikert kívánunk, akármerre is vezessen útjuk!