Korisánszky Dávid

Egyre közelebb!

Publikálva: 2017.06.13 Frissítve: 2017.06.12 Labdarúgás

Második helyen zárt a 2009-es születésű csapatunk

Felfelé ívelő teljesítmény jellemezte 2009-es MTK Budapest csapatunkat a grazi Mini Masters nemzetközi utánpótlás tornán. A szűk területen, 6+1-es létszámban, nem könnyített labdával megvívott 10 perces mérkőzések nem feltétlen tették lehetővé játékosaink kiteljesedését, de a második-harmadik összecsapástól jól alkalmazkodtak játékosaink a gyorsabb játékhoz és a szűk térhez. A ZTE és a Maribor elleni csoportmeccs során is jobbak voltunk ellenfelünknél, ám tanulságként szolgál, hogy a nemzetközi színtéren egyetlen hiba már gólt jelenthet ellenfelünknek. A fináléban a kapott gólig (7. perc: jobb oldali beadás után a labda átszállt a védők és a kapus felett, majd a jobb kapufáról pattant a gólvonal mögé) kiélezett volt a találkozó, ezt követően azonban nem tudtuk tartani azt a játékot, amit addig igen. Ősszel a 7. helyen végeztünk együttesünk első 6+1-es nemzetközi tornáján. Tavasszal Wildonban 6. helyen zárt a gárda, ezúttal ezüstérem lett a vége, dicséret a fiúknak!
Összeállítás: Deák – Märcz, Zsitnai – Érsek, Hunyadi, Balogh B. – Doroszlay (Dubecz, Balogh K., Turbucz).

MTK Budapest 2009 – Fussballschule G.: Raffl 5-0 Doroszlay Botond (2), Érsek Patrik (2), Dubecz Jankó
MTK Budapest 2009 – ZTE 1-1 G.: Balogh Kornél
MTK Budapest 2009 – FAZ Ost 2-0 G.: Érsek Patrik, Märcz Dominik
MTK Budapest 2009 – Leibnitz 2-0 G.: Doroszlay Botond (2)
MTK Budapest 2009 – NK Maribor 2-2 G.: Doroszlay Botond, Balogh Bálint
MTK Budapest 2009 – NK Oberes Raabtal 5-0 Turbucz Gábor (2), Balogh Kornél, Dubecz János, Érsek Patrik

Negyeddöntő:
MTK Budapest 2009 – Fürstenfeld 5-0 G.: Érsek Patrik (2), Doroszlay Botond (2), Dubecz Jankó

Elődöntő:
MTK Budapest 2009 - ZTE 5-1 G.: Érsek Patrik (2), Hunyadi Gergő (2), Balogh Bálint