Publikálva: 2019.05.15 Frissítve: 2019.05.16 Tenisz

Villámgyors győzelem Nagyszombaton

EMPIRE SLOVAK OPEN 2019 (100 ezer dollár, salak, egyes, 1. forduló
Babos Tímea–Lenka Stara (szlovák) 6:0, 6:2

Babos Timi szabadkártyával szerepel a szlovákiai versenyen, első ellenfele szintén ezzel a lehetőséggel élhetett. Különösebb izgalmakat nem tartogatott a mérkőzés, hatalmas volt a tudáskülönbség.

A 20 perces első szett elején Timi 30-ra nyerte el ellenfele adogatását, majd bréklabdáról hozta a sajátját. A harmadik gémben az MTK Budapest játékosa nem veszített labdamenetet fogadóként, majd 4:0 után 15-re brékelt. Az utolsó gémben Lenka Stara egy labdamenetet nyert.

A második szett első része meglepően alakult. Timi kétszer brékelt 30-ra, de először 40-re, majd 30-ra el is veszítette az adogatását. Aztán 2:0 után a gémenként egy labdamenetet „hagyott” Starának, nagyon simán jutott a 16 közé. Az 51 percig tartó mérkőzésen Timi hétszer nyerte el ellenfele adogatását.