Publikálva: 2018.09.03 Frissítve: 2018.09.03 Sándor Károly Akadémia

U19
MTK Budapest–DVTK 3-0 (1-0)

MTK Budapest: Varasdi – Forrai, Balogh, Sághy, Nagy B. – Kata – Zuigéber, Kovács, Varju, Kapronczai – Tóth.

Kispad: Vukman, Jámbor, Bidzilya, Molnár, Törőcsik, Németh.

Csere: Balogh helyett Bidzilya (63. perc), Kovács helyett Törőcsik ( 63. perc), Sághy helyett Jámbor (78. perc), Forrai helyett Molnár (78. perc), Kapronczai helyett Németh (82. perc).

Gólszerző: Varju (33. perc, 55. perc), Zuigéber (52. perc)

Pölöskei Gábor értékelője: – Nehéz mérkőzés volt, az ellenfél szervezetten tömören, védekezett, 9-10 emberrel a büntetőterület körül mozogtak, szerencsére ezt az első félidőben már fel tudtuk törni. A második félidőben szellemesen futballoztunk, két gyönyörű gólt szereztünk, bár kis hiányérzetem van, mert sok helyzet maradt ki, így a gólok számát nem tudtuk növelni.

U17
DVTK–MTK Budapest 1-5 (0-2)

MTK Budapest: Winter – Tarjáni, Várkonyi, Lehoczky, Csinger – Vertetics, Holló, Farkas – Szalka, Suszter, Miknyóczki.

Kispad: Lengyel, Béres, Dóra, Kiss, Abért, Sali.

Csere: Vertetics helyett Dóra (66. perc), Csinger helyett Kiss (66. perc), Szalka helyett Béres (76. perc), Miknyóczki helyett Abért (76. perc), Suszter helyett Sali (76. perc)

Gólszerző: Suszter (10. perc, 67. perc), Szalka (16. perc, 62. perc), Miknyóczki (55. perc)

Székely Zsolt beszámolója: – Kissé tartottunk a mérkőzéstől az előző forduló eredményeit ismerve, és ez jót tett a hozzáállásunknak. Már az első félidőben kétgólos előnyre tettünk szert, és a játék képe alapján ez megérdemelt is volt. A második félidő elején nekünk jött a Diósgyőr, és szabadrúgásból be is találtak, ami szerencsétlenül a kapusunk hátáról pattant be. A bekapott gól után folyamatosan helyzeteket sikerült kialakítani, ezek egy részét gólra is váltottuk. Örülök a győzelemnek, de leginkább a felszabadult, ám koncentrált játéknak.

U16
DVTK–MTK Budapest 2-3 (1-1)

MTK Budapest: Velicskó – Calo, Juhász B., Guth, Helembai – Horváth A., Szőke, Bene – Vancsa, Bakos, Kovács M.

Kispad: Horváth K., Bíró, Dancs, Juhász L., Fiáth, Zilahi.

Csere: Vancsa helyett Juhász L. (60. perc), Szőke helyett Bíró (76. perc), Kovács M. helyett Dancs (87. perc), Bene helyett Fiáth (87. perc), Horváth A. helyett Zilahi (87. perc).

Kiállítva: Guth (75. perc)

Gólszerző: Bakos (41. perc, 63. perc), Juhász L. (84. perc)

Pinezits Máté gondolatai: – 15 perccel később érkeztünk meg a mérkőzésbe, amivel feladatot adtunk magunknak a hátralevő időszakra. Örömteli, hogy ezt jó gondolkodással, és bízva saját stílusunkban megoldottuk. Az utolsó 15 percre megint feladat elé állítottuk magunkat, de csapatként ezt is abszolváltuk. Gratulálok a srácoknak