Mészáros-Mihálffy Adrienn

Piros Zsombor már a negyeddöntőben

Publikálva: 2022.01.12 Frissítve: 2022.01.12

Piros Zsombor az olaszországi Forli-ban rendezett keménypályás férfi Challanger-torna nyolcaddöntőjében a horvát Borna Gojo ellen lépett pályára január 12-én 16:00 órai kezdettel. A két versenyzőt az összecsapás előtt csupán néhány helyezés választotta el egymástól a világranglistán, ugyanis a horvát teniszező a 284. pozícióból, míg Piros Zsombor a 277. helyről várta kettejük találkozóját.

Az első etapban nagy harc volt a két fél között, olyannyira nem bírtak egymással, hogy végül rövidítésre került sor, mely során a horvát játékos kerekedett felül és 7:6-ra ő nyert a szettet. A második játszmában Zsombor 180 fokos fordulatot vett és magabiztos 6:1-es győzelmet aratott. a harmadik játékrészben sem lehetett kérdés, hogy ki lesz az etap nyertese, így sportolónk 6:3-ra ismét győzött, ezzel 2-1-es eredménnyel továbbjutott a negyeddöntőbe.

ATP Challenger-torna (Forli, Olaszország), nyolcaddöntő

Piros Zsombor─Gojo B. (horvát) 6:7, 6:1, 6:3

Korábbi bejegyzések
08:42 Tenisz: Gálfi Dalma vereséget szenvedett az Australian Open selejtezőjében
17:09 Tenisz: Piros Zsombor bejutott a legjobb tizenhat közé Olaszországban
13:41 Kosárlabda: Chanise Jenkins a forduló válogatottjában
12:00 Kosárlabda: sorsoltak a Magyar Kupában – a Sopront kaptuk
07:32 Tenisz: Gálfi Dalma sikeresen vette az első akadályt
17:35 Cselgáncs: Krisz lett az év legjobb dzsúdósa