Korisánszky Dávid

Tenisz: Piros Zsombor negyeddöntős Forliban

Publikálva: 2022.01.06 Frissítve: 2022.01.06 Tenisz

Közel másfél óra kellett a továbbjutáshoz.

Klubunk 22 éves teniszezője, Piros Zsombor (ATP, 288.) a cseh Michael Vrbensky (372.) ellen lépett pályára a Forliban zajló, keménypályás Challenger-tenisztorna nyolcaddöntőjében.

A hetedik helyen kiemelt Zsombi kitűnően kezdte a mérkőzést, hiszen kihasználta az első bréklabdáját, majd 2:0-s előnybe került. 4:2-nél újra elvette cseh vetélytársa adogatását, ezzel hozta az első szettet.

A második felvonás gyors brékváltással kezdődött, ezután Zsombi maratoni játékot nyert fogadóként úgy, hogy az ötödik bréklabdáját érvényesítette. A fiatal magyar 5:3 után is brékelni tudott, így végül 6:2, 6:3-as győzelemmel bejutott a negyeddöntőbe, ahol a Clarke-McHugh meccs győztesével találkozik.