Gálfi Dalma

Tenisz: Jani Réka kiesett az elődöntőben Bariban

Publikálva: 2022.09.10 Frissítve: 2022.09.10 Tenisz

Két játszmában vereséget szenvedett Jani Réka osztrák riválisától a döntőbe jutásért az olaszországi Challenger-tornán.

Klubunk kiválósága, Jani Réka (WTA, 133.) az osztrák Julia Grabherrel (120.) találkozott az olaszországi Bariban zajló, salakpályás Challenger-torna elődöntőjében.

Jani remekül nyitotta a meccset, 3:0-ra elhúzott az elején, viszont az előny csak átmenetinek bizonyult, az osztrák ellenfél villámgyorsan kiegyenlített, mi több, sorozatban öt gémet nyerve, 5:3-ra már ő vezetett. Majd 49 perc után kiszerválta az első játszmát (6:4).

A másodikban Réka továbbra is rosszul adogatott, egymásutánban háromszor is brékelte őt Grabher, aki ezzel 4:1-re ellépett. Az MTK Budapest játékosa végül 6:1-gyel elbukta a szettet, és 1 óra 34 perc után két játszmában búcsúzott az elődöntőben.

(A kép forrása: MTSZ)