Piros Zsombor

Kosárlabda: rangadót nyert, ezzel újra az élen az MTK-TFSE (GALÉRIA)

Publikálva: 2023.04.26 Frissítve: 2023.04.26 Kosárlabda női

A soproni Sportdarázs-SMAFC legyőzésével második csapatunk visszavette a vezetést az NB I/B rájátszásában.

Az egy héttel ezelőtti, soproni vereség után a harmadik helyen álló MTK-TFSE kosárlabdacsapata hazai pályán igyekezett visszavágni a listavezető Sportdarázs-SMAFC együttesének a másodosztályú bajnokság rájátszásában.

Bár a vendégek kezdték jobban a meccset (0-4), Vígh Bernadett-tel az élen a mieink is hamar belelendültek (6-6). Vígh triplájával és Király Andrea közelijével már a kék-fehéreknél volt az előny (11-8), a negyed végére pedig sikerült megduplázni a különbséget (16-10). A folytatásban Hegedűs Péter tanítványai tovább építgették a fórjukat (25-16), majd a játékrész második felében – többek között Herman Aliz vezérletével – már a tíz pontot is átlépte a vezetésünk (34-23). Végül 39-28-as állásnál vonulhattak a nagyszünetre a felek.

A fordulást követően csapatunk stabilan tartotta a „távolságot” (44-32), mi több, Vígh révén már 15 pontnál járt az előny (51-36). Burján Laura sikeres középtávolija után 57-44-nél rajtolt a zárószakasz. A végjátékot nagy lendülettel nyitotta a Sopron, és öt pontra is feljött (57-52), viszont erre jól reagáltak a lányok: sorozatban nyolc ponttal ismét elléptek (65-52). Baa Dominika remekelt az utolsó percekben, így már nem forgott veszélyben a győzelem: az MTK-TFSE 70-56-ra nyert a Városmajorban. A mieink legjobbjaként Vígh Bernadett 20 pontig jutott.

A győzelemmel csapatunk visszavette az első helyet a tabellán. Május 3-án, jövő szerdán a PINKK-PVSK U23-as alakulata ellen – hazai pályán – folytatják a mieink.