Mészáros-Mihálffy Adrienn

Kosárlabda: a TFSE-MTK Budapest simán győzött a PINKK Pécs otthonában

Publikálva: 2022.12.10 Frissítve: 2022.12.10 Kosárlabda női

Harmincpontos különbséggel nyert csapatunk az élvonal sereghajtójának vendégeként.

Az öt meccs óta nyeretlen, tizedik helyen álló TFSE-MTK Budapest a tabella utolsó helyén álló együtteséhez, a tizenkettedik PINKK Pécsi 424-hez látogatott az NB I/A-csoport tizenegyedik játéknapján. Esélyeshez méltón Magyar Bianka tanítványai nagyon magabiztosan kezdtek: az ötödik percben már 10-0-ra vezettek. Ezután Lauren Manisszel az élen hasonlóan folytatták (18-2), majd Németh Alma két duplája, valamint Theodoreán Alexandra triplája után 25-9-el ért véget az első etap. A második tíz percet a házigazdák nyitották jobban (29-18). A következő percekben megint a mieink vették át az irányítást, minek köszönhetően újból elléptek játékosaink (38-20). Húszpontos különbségnél következett a nagyszünet (43-23).

A fordulást követően a kék-fehérek ott folytatták, ahol az első félidőben abbahagyták (49-25). A harmadik negyed kétharmadánál pedig már közel 30 pontnál járt az előny (62-33). A zárószakasz 39-66-os állásnál vette kezdetét. Ekkorra a mérkőzés legfontosabb kérdései már eldőltek, így a végjáték már csak formalitásnak bizonyult: a TFSE-MTK végül sima, 86-56-os győzelmet aratott.

Csapatunk legeredményesebbjeként Lauren Manis húsz pontig jutott. A mostani sikerrel csapatunk 3/9-es mérleggel, továbbra is a tabella tizedik helyén áll. Egy hét múlva ismét Pécsre, az NKA PEAC Universitashoz utaznak a lányok.