Babos Tímea párosban negyeddöntős

Publikálva: 2018.07.09 Frissítve: 2018.07.23

A hétfőtől világelső Babos Tímea, és társa, a francia Kristina Mladenovic negyeddöntőbe jutott a wimbledoni teniszbajnokság női páros versenyében.

Az elsőként rangsorolt duó a Kirsten Flipkens, Monica Niculescu belga, román egységet győzte le két szettben, 63 perc alatt a hétfői nyolcaddöntőben.
Az már a meccs előtt eldőlt, hogy jövő hétfőtől Babos vezeti a páros világranglistát. Sem a nőknél, sem a férfiaknál magyar felnőtt teniszező még sosem állt az általában hetente frissülő WTA-rangsor élén.

Babos Tímea, Kristina Mladenovic (magyar, francia, 1.)–Kirsten Flipkens, Monica Niculescu (belga, román, 13.) 6:3, 6:4