Publikálva: 2018.11.04 Frissítve: 2018.11.04 Kézilabda

Dunaújvárosi Kohász KA–MTK Budapest 28-21 (16-10)

DKKA: Tomasevics – Klujber 1, Szekerczés 10 (1), Cifra, Nick 2, Ferenczy 2, Kazai 3
Csere: Csapó – Sirián 1, Szalai B., Bouti, Grosch 5, Dombi 3, Molnár B. 1, Mihály, Jovovics

MTK Budapest: Lajtos – Slakta 1, Karnik 8 (3), Dakos 3, Tóth E. 6, Termány, Stranigg 1
Csere: Győri – Kovács G. 1, Mihálffy 1, Bánfai, Fekete B., Erdélyi, Nonn

Kiállítások: 8, ill. 6 perc
Hétméteresek: 1/1, ill. 3/3
A mérkőzés alakulása: 7. perc: 3-3; 14. p.: 7-3; 21. p.: 9-7; 27. p.: 13-7; 37. p.: 19-13; 46. p.: 21-15; 54. p.: 25-19

A K&H női kézilabdaliga 8. fordulójában csapatunk Dunaújvárosba látogatott. Bár a tabellán egy ponnttal és egy hellyel megelőzzük a Kohászt, a papírforma mégis a hazaiak sikerét vetítette elő, főleg, hogy Golovin Vlagyimir sérülés miatt továbbra sem számíthatott Tóth Nikolettre.

Az első pár perc tapogatozó játékát követően állva hagyott minket a Dunaújváros, Golovin Vlagyimir időt is kért 7-3-nál, hogy rendezze csapata sorait. A lányok megkezdték a felzárkózást, 9-7-nél már György László tette le a T-betűt a zsűriasztalra. Sajnos az ő szavai is nyitott fülekre találtak: a Kohász – kihasználva majd hatperces gólcsendünket – ismét le tudott rázni bennünket (16-10).

Érdemi változást a második játékrész sem hozott: a védekezésünk többnyire rendben volt, a csereként beálló Győri Barbara is jól szállt be, de támadásban továbbra is rengeteg érthetetlen hibát vétettünk, kapkodó, pontatlan volt a játékunk. A szünetre kialakult 6-7 gólos különbség állandósulni látszott, a hazaiak magabiztosan őrizték fórjukat, sajnos egy percig sem forgott veszélyben a DKKA győzelme (28-21).

Most másfél hét szünet vár a lányokra, akik legközelebb november 14-én, a Kisvárda ellen lépnek pályára a Magyar Kupában.

Golovin Vlagyimir: Először is gratulálok a Dunaújvárosnak a győzelemhez! Védekezésben voltak jó periódusaink, de a támadójátékunk nagyon pontatlan volt, rengeteg labdát adtunk el, és ezekből azonnal gólt szerzett az ellenfél. Az első félidőben hat perc alatt leszakított minket a Dunaújváros, és bár küzdöttünk tovább utána is, fejben már nem igazán voltunk a topon. Kicsit okosabbnak kellene lennünk, hogy szorosabb meccseket tudjuk játszani idegenben, amelyek csak a hajrában dőlnek el.