Diósi-Moravcsik Angéla

„Elemzünk, javítunk, megyünk előre!”

Publikálva: 2017.08.19 Frissítve: 2017.08.19 Kézilabda

Nem játszott rosszul, mégis kétgólos vereséget szenvedett Székesfehérváron Golovin Vlagyimir együttese.

Alba Fehérvár KC – MTK Budapest 31-29 (19-18)
Köfém Sportcsarnok
Vezette: Buza, Cseszregi

Alba Fehérvár KC: Mistina, Barjaktarovics, Vajk – Májer 2, Zsilinszkajtye 4, Lavko 9 (3), Gorsenyina 1, Hudra, Pelczéder 4, Tornóczky, Gjorgievska 2, Boldizsár 4, Mayer 3, Sztankovics, Temes 2, Rózsás
Vezetőedző: Deli Rita

MTK Budapest: Terenyi, Hlogyik – Szádvári 4, Termány 5, Blaubacher, Tóth E. 4, Kovács G. 2, Karnik 6 (1), Dakos 2, Gorilszka 3, Blazsek 1, Slakta, Juhász E. 1, Kuti 1
Vezetőedző: Golovin Vlagyimir

Kiállítások: 4, ill. 4 perc
Hétméteresek: 4/3, ill. 1/1
A mérkőzés alakulása: 6. perc: 2-6, 12. p.: 8-8, 17. p.: 9-13, 24. p.: 15-14, 32. p.: 19-20, 36. p.: 23-20, 46. p: 27-23, 58. p.: 29-28

Péntek este, Székesfehérváron játszotta hatodik felkészülési mérkőzését az MTK Budapest női kézilabdacsapata.

Golovin Vlagyimir sérülés miatt továbbra sem számíthatott Lana Frankovicsra és Stranigg Zsófira, ott volt ugyanakkor a keretben a kék-fehérek mind a négy nyári igazolása (Karnik Szabina, Kuti Bettina, Sallai Nikolett és Terenyi Bianka).

A pénteki találkozó rajtját egyértelműen a vendégek kapták el jobban, az ötödik percben már négygólos hátrányban volt az FKC, mikor Deli Rita időt kért. A hazaiak mestere úgy tűnt, rendet tudott tenni a fejekben, pár perccel később már 8-8-at mutatott az eredményjelző. Nem adták azonban olcsón a bőrüket a kék-fehérek: alig több mint negyedóra játék után ismét négy gól volt Tóth Eszterék előnye. Időközben kapust cserélt a Fehérvár, a nyáron igazolt Szonja Barjaktarovics pedig nem egyszer túljárt a mieink eszén, nem kis részben az ő érdeme volt, hogy végül egygólos hazai előnnyel vonulhattak pihenőre a csapatok.

A második félidő első percében Dakos Noémi és Szádvári Kriszta góljával villámgyorsan fordított az MTK, de sajnos nem örülhettek sokáig a vendégek: ezt követően szinte azonnal visszavette a vezetést a Fehérvár, és a három-négy gólos előnyét magabiztosan őrizte egészen a hajráig. Két perccel a mérkőzés vége előtt mindössze egygólosra olvadt a hazaiak fórja, de a kiélezett küzdelmet végül Lavkóék bírták jobban, és 31-29-re nyerni tudtak.

Az MTK Budapest legközelebb jövő hét végén, a Dunakanyar Kupán lép pályára.

Golovin Vlagyimir:Örülök, hogy ott folytattuk, ahol a Kisvárda ellen abbahagytuk, ezúttal is nagyot küzdöttünk. Az első félidőben keveselltem a megállító faultokat, mert így hiába a jó kapusteljesítmény, sok gólt kapunk. Támadásban még darabosak vagyunk, láttam jó megoldásokat és gyermeteg hibákat egyaránt. Erre való a felkészülési időszak: elemzünk, javítunk, megyünk előre.