Kekezovity Anna

Vögelével már nem bírt Timi

Publikálva: 2019.05.11 Frissítve: 2019.05.11 Tenisz

A 3. helyen kiemelt Stefanie Vögele sokkal jobban fogadott a második és a harmadik játszmában.

Cagnes-Sur-Mer salakpályás ITF-tenisztorna, elődöntő
Stefanie Vögele (svájci, 3.)-Babos Tímea 3:6, 6:1, 6:3

A mérkőzés 1 óra 58 percig tartott.

Babos Tímea nagyszerűen használta ki lehetőségei többségét a 38 perces első játszmában, háromszor nyerte el ellenfele adogatását. Az MTK Budapest  játékosa az ötödik gémben 15-re, majd 4:2 után 40-re brékelt. Ezután Timi 40-0-ra is vezetett, de végül elveszítette a szerváját.

Ez sem törte meg, a következő játékban újabb három játszmalabdához jutott, a másodikat már ki is használta.

A 35 perces második szett elején, 1:1 után jött a fordulat. Vögele brékelt 30-ra, majd három fogadóelőnyről hozta az adogatását. A svájci játékos az ötödik gémben 15-re nyerte el ellenfele szerváját, majd 5:1 után újra brékelt 15-re.

Sajnos Timi adogatásai a harmadik felvonásban sem jelentettek igazi előnyt. Vögele négyszer brékelt, így a magyar játékos hiába jött vissza háromszor a mérkőzésbe, elveszítette végül azt.

Forrás: babostimea.hu