Kekezovity Anna

Versenygyőzelmek július utolsó két hétvégéjén

Publikálva: 2020.08.03 Frissítve: 2020.08.03 Sakk

A Hóbagoly-kupán és Harkányban is jól szerepeltük.

A Hóbagoly-kupa ezúttal hosszú játékidejű, nyílt verseny volt, nagymester és nemzetközi mester is indult. A győzelmet nagy örömünkre Virág Bálint szerezte meg, hármas holtversenyben, de nagy Buchholz-fölénnyel. 42 élőt nyert mindössze öt forduló alatt, így visszakerül a 2100 fölötti, vezető ifijeink sorába.

Botlik Béla hosszú sakkszünet után indult, 3,5 ponttal a 15. helyet szerezte meg. Barsi Botond 3 ponttal 18. lett, 20 élőnek örülhetett. Forgács András erős ellenfeleket kapott, 2 pontot ért el, nem vesztett nagyon sok élőt. Szintén 2 pontos lett Géczi-Zajzon Kristóf, neki ez minimális élőnyerést jelentett. 10 éven aluli reménységünk, Horváth András utolsó fordulós győzelmének köszönhetően 17 élővel lett gazdagabb.

Püspökladányban Tóth Lili vállalta a játékot az A-csoportban, ahol csupa erős ellenféllel játszott. A verseny második felére elfáradt, az utolsó partikat elvesztette, így éppen az élőelvárását teljesítette. Az erős mezőnyben való játék biztosan meghozza az eredményét az augusztusi korosztályos bajnokságon.

A B csoportban Tóth Rafael szerepelt a legjobban, 5,5 pontot ért el (9 partiból), 15. lett, és 58-cal gyarapította pontszámát. Kiss Inez a verseny második felére jött bele, 4,5 ponttal 35. lett, és 16 élőt söpört be. Tóth Fanni 3, Tóth Jonatán 2 pontot ét el, ezzel gyakorolva az augusztusi U10 és U8 bajnokságra.

Juhász Ágoston győzelmével ért véget a 16., hatvanhét indulót felvonultató Baranya sakkverseny Harkányban. Ágoston 6 pontot ért el 7 partiból veretlenül, 2409-es teljesítménye, a +88 élő magért beszél. A verseny során Juhász Ármin készítette fel. Ágoston rövid időn belül a második kiemelkedő eredményt produkálva elérte a FIDE-mesteri címet.

Bokorovics Bertalan a 9. helyen végzett 5 ponttal, és ifjúsági különdíjas lett. Ő is Juhász Ármin tanítványa, 127 élőt nyert ezúttal. Berci rövid ideje versenyzik, de hatalmas lendülettel tör felfelé.

Tóth Lili remek formában játszott, erőseket győzött le vagy remizett ki. 102 élővel lett gazdagabb. Jó főpróba a hamarosan kezdődő országos korcsoportos bajnokság előtt.

Gergely Dániel jól kezdett, ám a végét nem bírta erővel. Így is 21 élőt nyert, de még sokkal több van benne.

Tóth Fanni 1,5 pontot ért el. Gergely Bálint élete első versenyén már megszerezte kezdő FIDE-élőjét az elért 1 ponttal.