Publikálva: 2017.11.16 Frissítve: 2017.11.16 Kézilabda

Szoros meccsen ugyan, de alulmaradtunk a Váccal szemben.

MTK Budapest – GVM Europe-Vác 27-30 (13-14)

MTK Budapest: Terenyi, Hlogyik – Tóth E. 5 (2), Karnik 4, Sallai 3, Szádvári 1, Slakta 3, Valovics, Kovács G., Barna, Mód, Dakos 4, Termány 3, Gorilszka 4, Kuti

GVM Europe-Vác: Arenhart, Suba – Radoszavljevics 2, Kácsor 3, Hámori 1, Barján 2, Kovács P. 2 (1), Pappné Szamoránsky 1, Jovetics 4, Lakatos R. 10 (4), Szondi 1, Hornyák, Sziráki, De Souza, Helembai, Diószegi 4
Vezetőedző: Szilágyi Zoltán

Kiállítások: 10, ill. 6 perc
Hétméteresek: 5/2, ill. 5/5
A mérkőzés alakulása: 8. perc: 1-1, 19. p.: 5-10, 27. p.: 10-14, 32. p.: 15-15, 42. p.: 16-19, 49. p.: 22-21, 56. p.: 22-26

A K&H női kézilabdaliga nyolcadik fordulójában a GVM Europe-Vácot láttuk vendégül az Elektromos Csarnokban. A szerda délutáni volt az utolsó mérkőzésünk a majd másfél hónapos téli szünet előtt, így nem is lehetett más célunk, mint szezonbeli első győzelmünk megszerzése.

Ehhez képest rémálomszerűen kezdődött Vác elleni összecsapás: első gólunkra – amely amúgy Karnik Szabina nevéhez fűződött – egészen a nyolcadik percig kellett várni. Mindkét csapat sok hibával, rendkívül pontatlanul kezdett, de a vendégek – elsősorban Bárbara Arenhart és Suba Sára remek védéseinek köszönhetően – a játékrész derekán már öt góllal is vezettek (5-10). A félidő hajrájában megkezdtük a felzárkózást, így a szünetre mindössze egy gólra olvadt a váciak fórja (13-14).

Bár a második félidő elején hamar egyenlíteni tudtunk – Lilija Gorilszka gyors duplájának köszönhetően –, ezt követően ismét háromgólos előnyre tett szert a Vác (16-19). Szerencsére ezúttal is meg tudta őrizni tartását a csapat, és a 49. percben – Sallai Nikolett gólját követően – már 22-21-et mutatott az eredményjelző. Sajnos a hajrához közeledve higgadtabb tudott maradni a Vác, amely 5-0-ás rohammal visszavette az irányítást, és azt a lefújásig már ki sem engedte kezéből (27-30).

Most másfél hónap szünet vár csapatunkra, amely legközelebb december 30-án lép pályára, az Alba Fehérvár KC otthonában.