Publikálva: 2018.10.28 Frissítve: 2018.10.28 Kézilabda

MTK Budapest–DVSC SCHAEFFLER 22-28 (13-12)

MTK Budapest: Lajtos – Slakta, Karnik 6 (3), Dakos 1, Tóth E. 2, Termány 5 (1), Stranigg 4
Csere: Győri – Nonn, Mihálffy 2, Kovács G., Bánfai 2

DVSC: Triffa – Varsányi 4, Kovács A. 6 (4), Tóvizi, Zamfirescu, Deszpotovics 6, Vantara-Kelemen 3
Csere: Oguntoye – Bordás 2, Bulath 1, Grigel 6 (4)
Vezetőedző: Pal Oldrup Jensen

Kiállítások: 12, ill. 12 perc
Hétméteresek: 5/4, ill. 8/8
A mérkőzés alakulása: 7. perc: 3-1; 15. p.: 6-6; 23. p.: 9-10; 35. p.: 16-14; 41. p.: 16-18; 50. p.: 19-23; 55. p.: 22-25

A K&H női kézilabdaliga 7. fordulójában a DVSC SCHAEFFLER látogatott az Elektromos Csarnokba. Golovin Vlagyimir – csakúgy, mint szerdán, a Szombathelyi KKA ellen – ezúttal sem számíthatott Fekete Bozsanára, illetve Tóth Nikolettre.

Az első félidő rendkívül kiegyenlített játékot hozott, többnyire mi vezettünk, igaz, a különbség egyszer sem nőtt egy-két gólnál nagyobbra. Golovin Vlagyimir tanítványai csupaszív, taktikalag mégis rendkívül fegyelmezett játékkal rukkoltak elő, így végül 13-12-es állásnál vonulhattak pihenőre a csapatok.

A második félidőt se kezdtük rosszul, többször is támadhattunk a háromgólos előnyért, de Triffa Ágnes – vagy esetleg egy-egy technikai hiba, pontatlanság – mindannyiszor utunkat állta. A játékrész derekához közeledve átvette a vezetést a vendégcsapat, és a sokszor megállíthatatlannak tűnő Deszpotovics-Grigel-Kovács trió vezetésével végül lerázta mieinket. A percek múlásával a hazaiak egyre fáradtabbnak tűntek, és minden egyes bekapott góllal hitehagyottabbnak is. A meccs végére kialakult hatgólos különbség tán túlzó, de a Debrecen győzelmének jogosságához sajnos nem férhet kétség.

Csapatunk legközelebb november 3-án, a Dunaújváros otthonában lép pályára.