Publikálva: 2019.05.18 Frissítve: 2019.05.18 Kézilabda

KKC: Pásztor, Kordowiecka – Benko 2, Araujo 2, Rebicova, Milosevics 1, Tomkovics 2, Klikovac 1, Orbán A. 2, Radojevics 11 (6), Guialo, Litre 3, Hakunova 2

MTK Budapest: Győri, Lajtos – Tóth E. 6, Karnik 8 (1), Fekete B. 1, Slakta 1, Mihálffy 2, Stranigg, Kovács G. 2, Bánfai, Dakos 4, Zsiborás
Vezetőedző: Golovin Vlagyimir

Kiállítások: 8, ill. 8 perc
Hétméteresek: 7/6, ill. 2/1
A mérkőzés alakulása: 8. perc: 4-4; 15. p.: 5-8; 25. p.: 14-8; 33. p.: 17-11; 40. p.: 19-19; 54. p.: 22-23

A K&H liga 26., azaz utolsó fordulójában csapatunk Kisvárdára látogatott. A két együttes januári meccsét 24-23-ra a nyírségiek nyerték az Elektromos csarnokban, így volt miért visszavágni.

Nem is kezdtük rosszul a mérkőzést, az első félidő derekán már 8-5-re vezettünk. Ezt követően azonban jött az immár sajnos menetrendszerűnek nevezhető rövidzárlat: 11 percen keresztül nem tudtunk túljárni Pásztor Bettina eszén, a vendégek így könnyedén átvették a vezetést (16-11).

Bár a második játékrész első gólja Tamara Radojevics nevéhez fűződött, a folytatásban csapatunk hatalmasat küzdött, és a 40. percre ledolgozta hátrányát. Sőt, a 43. percben – Karnik Szabina gólját követően – már a mieinknél volt az előny. Fej-fej mellett érkeztek a csapatok a hajrába, amelyet végül a hazaiak bírtak jobban idegekkel, így otthon tudták tartani a két pontot (26-24).

Csapatunk tehát öt-öt győzelmmel és döntetlennel, illetve 16 vereséggel a 11. helyen végzett a K&H liga 2018/19-es kiírásában.

Golovin Vlagyimir:Nagyon szépen kezdtünk, kihasználtuk a Kisvárda hibáit, aztán a félidő végére mi is egyre többet hibáztunk, amit kihasználtak a hazaiak, tetemes előnyre tettek szert. A második félidőben felzárkóztunk, átvettük a vezetést is, de végül szerencsésebb volt a Kisvárda. Mindenesetre örülök, hogy emelt fővel jöhettünk le a pályáról, és mint már oly sokszor a bajnokságban, sosem adtuk fel. Hiába nem volt különösebb tétje a meccsnek, végig küzdöttünk, ez jól mutatja a csapat erejét.