Publikálva: 2019.02.24 Frissítve: 2019.02.24 Kézilabda

MTK Budapest: Lajtos – Slakta 1, Karnik 3, Dakos 1, Tóth E. 2, Termány 8, Fekete B. 2
Cserék: Győri – Mihálffy 3, Stranigg, Kovács G. 1, Bánfai, Zsiborás

Érd: Janurik – Krpez Slezak 10 (1), Kiss N. 4, Tóth G. 2, Szabó L., Kovacsevics 2, Lassource 3
Cserék: Foggea – Jerabkova 1 (1), Lavko 2, Simon A.
Vezetőedző: Szabó Edina

Kiállítások: 4, ill. 8 perc
Hétméteresek: 0, ill. 3/2
A mérkőzés alakulása: 10. perc: 4-1; 14. p.: 5-5; 21. p.: 9-5; 37. p.: 13-14; 46. p.: 17-16; 54. p.: 18-21; 57. p.: 21-22

A K&H női kézilabdaliga 16. fordulójában az Érdet láttuk vendégül az Elektromos csarnokban. A két csapat őszi meccsét 32-30-ra Szabó Edina tanítványai nyerték, és ezúttal is ők voltak a találkozó esélyesei.

Mindezek ellenére remekül kezdtük a meccset: Lajtos Nóra lehúzta a rolót (a vendégek első góljára majd 8 percet kellett várni), a 10. percben már 4-1-re is vezettünk. Ellenfelünk innen még vissza tudott kapaszkodni (5-5), de az ezt követő kilencperces érdi gólcsendet kihasználva ismét le tudtuk rázni a vendégeket (9-5). A szünetben – csapatunk remek játékán kívül – háromgólos előnynek örülhettek a Tromosra kilátogató kék-fehér drukkerek (11-8).

A második félidő rajtját az Érd kapta el jobban, és a 37. percben – a mérkőzés során először – át is vette a vezetést. Ezt követően hol az egyik, hol a másik csapat vezetett, de egyik sem tudta leszakítani a másikat – egészen az utolsó tíz percig. A hajrához közeledve – 18-18 után – az Érd háromgólos előnyre tett szert, és bár az 57. percben felzárkóztunk egy gólra, a vendégek végül jobban bírták idegek harcát, így két ponttal távozhattak az Elektromos csarnokból (21-24).

Csapatunk legközelebb március 9-én, a Mosonmagyaróvári KC ellen lép pályára.