Publikálva: 2018.10.21 Frissítve: 2018.10.21 Röplabda

MTK Budapest: Szerényi 8, Lesi 3, Kis R. 14, Godó 11, Kökény 3, Takács D. 12
Csere: Nagy F. (liberó), Szalai A. (liberó), Kiss G., Kotormán, Vezsenyi 3
Vezetőedző: Tóth Gábor

TFSE: Villám 5, Ambrus 8, Veress 2, Poór 5, Németh J. 2, Horváth Z. 4
Csere: Dobrovits (liberó), Boller (liberó), Oláh 1, Villányi 2, Zgyerka-Édes 3
Vezetőedző: Molnár István

A női röplabda NB I 3. fordulójában csapatunk a Horváth Zitával, Rácz Annamarival és Szabó Ágnessel felálló TFSÉ-t látta vendégül a Városmajorban. Tóth Gábor ezúttal több olyan játékosnak is lehetőséget adott a kezdőcsapatban, akik eddig ritkábban bizonyíthattak.

Az első pár percben alaposan ráijesztett a mieinkre a rendkívül lelkesnek tűnő sereghajtó, sőt, 7-7-ig nem is hagyta magát lerázni Molnár István együttese. Ezt követően azonban szépen, lassan rá tudtuk erőltetni akaratunkat a vendégekre, így a vártnál talán nehezebben, de behúztuk az első játszmát (25-19).

A második szett már egyértelműen Tóth Gábor tanítványairól szólt, akik magabiztos, fegyelmezett játékukkal esélyt sem adtak a TF-nek. Molnár István 16-3-as állásnál már második idejét kérte ki, és bár a folytatásban sokat kozmetikázott az eredményen a vendégcsapat, Takács Dorotiék sikere egy percig sem forgott veszélyben (25-12).

A harmadik játszma szerencsére ugyanott folytatódott, ahol az előző véget ért: remek nyitásokkal tartottuk nyomás alatt a rendkívül lelkesen játszó vendégeket. Egy-két apróbb hibát leszámítva végig magabiztosan, esélyeshez méltó produkcióval rukkoltunk elő, és végül 55 perc alatt lezártuk a találkozót (25-12).

Nincs azonban sok idő az ünneplésre, csapatunknak hétfő este már a Balatonfüred otthonában van jelenése.