Publikálva: 2018.09.22 Frissítve: 2018.09.22 Kézilabda

EU-FIRE Mosonmagyaróvári KC SE–MTK Budapest 29-31 (14-16)

MKC: Scholtz – Kovacsicz 4, Horváth B. 1, Vukcsevics 4, Kopecz 6, Tilinger 7 (2), Hajtai 3
Csere: Gubikova – Fanton, Farkas V. 2, Domokos, Gyimesi, Marics 1, Tóth M. 1

MTK Budapest: Lajtos – Slakta 1, Karnik 4, Tóth E. 3, Dakos 6, Termány 5, Fekete B. 5
Csere: Győri – Mihálffy 1, Stranigg, Bánfai 2, Tóth N. 4

Kiállítások: 4, ill. 6 perc
Hétméteresek: 3/2, ill. 0
A mérkőzés alakulása: 6. perc: 1-2; 13. p.: 5-8; 21. p.: 11-9; 24. p.: 11-12; 36. p.: 15-19; 41. p.: 18-23; 48. p.: 22-27; 54. p.: 27-29

A K&H női kézilabdaliga 4. fordulójában az újonc Mosonmagyaróvári KC otthonában lépett pályára csapatunk. Bognár Róbert együttese nem kezdte rosszul a szezont: legyőzte az Egert, illetve megnehezítette az FTC és a Kisvárda dolgát.

Az első perctől kezdve látszott, hogy mindkét csapat tisztában van a péntek esti rangadó jelentőségével: az akarásra egyik oldalon sem lehetett panasz, ugyanakkor mindkét együttes pontatlanul, kapkodva kezdett. Mi jöttünk ki jobban a korai adok-kapokból, 10 perc után már 5-2-re vezettünk. A játékrész derekáig tudtunk őrizni előnyünket, ezt követően megkezdte a felzárkózást a hazai csapat. Sőt, a 21. percben már az MKC vezetett két góllal (11-9). A pillanatnyi rövidzárlat azonban nem szegte Dakos Nonóék kedvét, azonnal fordítottunk, és a szünetre már ismét nálunk volt az előny (14-16).

A második félidőt is jobban kezdtük, 10 perc után ismét négy gól volt a fórunk (15-19). A telt ház előtt játszó Mosonmagyaróvár azonban ekkor sem tört meg, nem hagyta lerázni magát. Olyannyira nem, hogy az 57. percre egygólosra olvadt a vezetésünk. Hiába azonban a hazai tábor folyamatos buzdítása, Golovin Vlagyimir tanítványai bírták a nyomást, higgadtabbak tudtak maradni a hajrában, így két ponttal távozhattak az UFM Arénából.

A mieink legközelebb a válogatott szünet után, október 6-án, az Alba Fehérvár KC ellen lépnek pályára.

Golovin Vlagyimir:Büszke vagyok a lányokra, igazi csapatként játszottak. Tudtuk, hogy a Mosonmagyaróvár erős csapat, és számítottunk arra is, hogy a mérkőzés a végén fog eldőlni. Sokat tettünk a két pontért, de azért szerencsénk is volt, hiszen az utolsó percekben két kipattanót is megszereztünk, amivel eldőlt a két pont sorsa. Mindig volt valaki a csapatomból, aki elő tudott lépni vezérré, ez óriási dolog.