Publikálva: 2018.10.25 Frissítve: 2018.10.24 Kézilabda

Sikerrel vettük az első akadályt a Magyar Kupában.

Szombathelyi KKA–MTK Budapest 31-34 (12-17)

SzKKA: Terenyi – Udvardi 6 (5), Virág 2, Takács B. 3, Horváth P. 4, Szendrei 3, Mayer 5
Csere: Schneck – Csire, Varga N. 2, Molnár V., Pődör 5, Hornyák B. 1, Moutsogianni, Szuhogyi, Szmolek

MTK Budapest: Győri 1 – Slakta 1, Karnik 4 (2), Dakos 4, Tóth E. 1, Termány 9, Stranigg 1
Csere: Lajtos – Nonn, Mihálffy 7, Erdélyi 1, Kovács G. 1, Bánfai 4

Kiállítások: 2, ill. 6 perc
Hétméteresek: 5/5, ill. 3/2
A mérkőzés alakulása: 6. perc: 3-3; 11. p.: 3-8; 19. p.: 8-13; 25. p.: 10-15; 33. p.: 15-17; 39.: 15-22; 45. p.: 19-27; 55. p.: 28-32

A női kézilabda Magyar Kupa 3. fordulójában csapatunk az NB I/B Nyugati csoportjának listavezetője, a Szombathelyi KKA otthonába látogatott. Golovin Vlagyimir sérülés miatt nem számíthatott Fekete Bozsanára, illetve Tóth Nikolettre.

A Szombathely 3-3-ig tartotta a lépést, ezt követően érvényt tudtunk szerezni a papírformának: a hazaiak rendre hét mezőnyjátékossal támadtak, amit Termány Ritáék többször ki is használtak. Marosán György együttese a folytatásban is rendkívül lelkesen játszott, de ötgólos fórunkat megőriztük a játékrész végéig (12-17).

A második félidő elején három gyors góllal ránk ijesztett a hazai csapat, de ismét vissza tudtuk szerezni az irányítást: a 39. percben – Győri Barbi gólját követően – 15-22-t mutatott az eredményjelző. A hajrához közeledve ugyan sokat faragott hátrányából a Szombathely, a továbbjutásunk egy percig sem forgott veszélyben (31-34).

A szerdai győzelmet követően csapatunk önbizalommal telve várhatja a Debrecen elleni bajnoki rangadót.

Golovin Vlagyimir:A fő cél – a továbbjutás – teljesült, ráadásul nem sérült meg senki, és mindenkinek játéklehetőséget tudtam adni. A folytatásra nincs konkrét célkitűzés, meglátjuk, ki vár ránk a következő körben.