Továbbra is az élen (GALÉRIA+VIDEÓ)

Publikálva: 2018.02.11 Frissítve: 2018.02.11 Röplabda

A sérüléséből felépült Takács Doroti vezetésével tartottuk otthon a három pontot a Budaörs ellen.

MTK Budapest – Budaörsi DSE 3-0 (22, 26, 16)
MTK Budapest Röplabdacsarnok, 150 néző
Vezette: Nagy L., Pőcze A.

MTK Budapest: Kötél 2, Godó 6, Kis R. 10, Legros 16, Takács B., Hatziefsztratiadu 15
Csere: Nagy F. (liberó), Takács D. 12, Szabó Á. 1, Nyuka 1, Lesi
Vezetőedző: Tóth Gábor

BDSE: Szabó L. 2, Szabó D., Ostorházi 8, Vezsenyi 14, Tóth E. 12, Szabó K. 4
Csere: Maurer (liberó), Juraszik 3, Kilyénfalvi, Antal 2
Vezetőedző: Balogh István

A női röplabda NB I Liga hatodik fordulójában csapatunk a Kilyénfalvi Zsófival felálló Budaörsi DSÉ-t látta vendégül a Városmajorban. A két együttes januári meccse hatalmas küzdelmet hozott, végül mi nyertünk 3-2-re.

Az első játszma – az előzetes várakozásoknak megfelelően – rendkívül kiegyenlített játékot hozott, egyik csapat sem tudott ellenfele fölé kerekedni. Aztán 15-15-öt követően meglógni látszott a Budaörs, már négy ponttal is vezettek a vendégek (15-19). Tóth Gábor két időkérése azonban nyitott fülekre talált, tanítványai előbb felzárkóztak, majd fordítani is tudtak (25-22).

Az elsőhöz hasonlóan szoros küzdelmet hozott a második játszma is, egyik csapat sem igazán talált fogást a másikon. A játékrész derekán aztán megtört a jég, már öt ponttal is vezettünk (16-11), de a budaörsiek innen még vissza tudtak kapaszkodni. A játékrész hajrája végül krimibe illő izgalmakat tartogatott, de ezúttal mi tudtunk higgadtabbak maradni, így már 2-0-ra vezettünk (28-26).

A harmadik szettre már alábbhagyott a vendégek lendülete, amit lányaink ki is használtak: hamar 4-5 pontos előnyre tettek szert, amely a játszma végéhez közeledve egyre csak nőtt. A harmadik szett megnyerésével biztossá vált, hogy csapatunk a hatodik fordulót követően is marad a tabella élén (25-16).

Az előttünk álló héten két mérkőzés vár csapatunkra: pénteken a Gödöllő, szombaton a Palota RSC lesz az ellenfél.