Karate
Hárspataki Gábor

Továbbjutás a kupában

Publikálva: 2018.11.02 Frissítve: 2018.11.02

A Hepp Ferenc Kupában sokáig biztosan vezetett, majd szoros győzelmet aratott, és továbbjutott csapatunk az Óbudai Kaszások Akadémia ellen.

MTK Törökbálint–Óbudai Kaszások 73-70 (30-23, 13-5, 12-14, 18-28)
Törökbálint Sportközpont

statisztikai lap

Pontokban gazdag első és gólszegény második negyedet követően Bihari Máté vezérletével, a félidőben biztosan, 15 ponttal vezetett csapatunk (43-28) a bajnokság Zöld-csoportjában – jelenleg 4-1-es mérleggel – a harmadik helyen vitézkedő Óbudai Kaszások Akadémiával szemben.

A harmadik játékrész derekán, amikor 49-30-at mutatott az eredményjelző, nem gondoltuk, hogy szoros lesz a vége. Az etap zárásáig közelebb zárkózott az Óbuda (55-42), de az utolsó negyed első két perce után 18 pont volt a különbség (62-44). Utána viszont akadozott a támadásunk, igen nehezen küzdöttünk meg az ellenfél agresszív védekezésével. Ennek ellenére az utolsó másfél percet 11 pontos előnnyel kezdtük (70-59). A végére maradt belőle három, így továbbjutottunk.