Publikálva: 2020.02.16 Frissítve: 2020.02.16 Kézilabda

A szakosztály története során először győztük le az Érdet.

MTK Budapest: Győri – Dávid-Azari 7, Mihálffy, Tóth E. 12 (3), Dakos 7, Szöllősi-Zácsik 8, Sallai 2

Érd: Foggea – Nascimento 3 (1), Kiss N. 1, Szabó L. 5 (2), Kisfaludy 1, Tóth G. 8, Schatzl 3
Csere: Janurik – Jerábková 10, Lavko 2, Termány, Király R. 1, Bízik 1
Vezetőedző: Szabó Edina

Kiállítások: 6, ill. 4 perc
Büntetők: 3/3, ill. 5/3
A mérkőzés alakulása: 3. perc: 0-2; 6. p.: 4-4; 13. p.: 10-8; 20. p.: 17-10; 28. p.: 19-15; 36. p.: 26-18; 41. p.: 28-19; 56. p.: 36-32
A K&H női kézilabdaliga 16. fordulójában csapatunk az Érdet látta vendégül az Elektromos-csarnokban. A két együttes őszi meccsét 36-24-re Szabó Edina tanítványai nyerték meg, és a papírforma ezúttal is a narancsmezesek mellett szólt.

A találkozó első két gólját Szabó Laura szerezte, de pánikra ezúttal nem volt semmi ok: mint utólag kiderült, ekkor vezettek utoljára a vendégek. Golovin Vlagyimir tanítványai lehengerlő játékkal örvendeztették meg az Elektromos-csarnokba kilátogató szurkolókat, a 20. percben már hét gól volt a mieink előnye (17-10).

Tóth Eszter rendkívül agilisan játszott, Szöllősi-Zácsik Szandra ismét vezére volt a csapatnak, de Dávid-Azari Fruzsina és Dakos Noémi is fontos gólokat szerzett, Győri Barbara pedig rendre jókor volt jó helyen. A szünetben tehát hat gól volt az előnyünk, de tudtuk jól, még semmi sem dőlt el (22-16).

A második félidőt is jól kezdtük, a 41. percben már kilenc gól volt a két csapat között, eldőlni látszott a mérkőzés (28-19). Az időnként fáradtnak tűnő Érd azonban nem adta fel, sőt! A hajrához közeledve a vendégek – Dakos Noémi négy-, illetve Pál Tamara kétperces kiállítását kihasználva – négy gólra megközelítették a mieinket. Golovin Vlagyimir időkérését követően azonban Győri Barbara hárítani tudta Nascimento hetesét, Tóth Eszter viszont a túloldalon értékesítette azt, így nagy küzdelemben végül otthon tartottuk a két pontot (40-35).

Csapatunk legközelebb február 21-én, a Dunaújváros ideiglenes otthonában, Szekszárdon lép pályára – a lányok remélhetőleg ott folytatják, ahol az Érd ellen abbahagyták.