Fekete Bozsana

Többet érdemeltünk (GALÉRIA+VIDEÓ)

Publikálva: 2018.10.07 Frissítve: 2018.10.07 Kézilabda

Az első félidőt átaludtuk, a másodikban fordítottunk, de végül a vendégek örülhettek.

MTK Budapest–Alba Fehérvár KC 26-27 (10-18)
Elektromos Csarnok, 300 néző
Vezette: Hantos, Rózsahegyi

MTK Budapest: Győri – Fekete 3, Termány 5, Kovács G. 2, Dakos 4, Karnik 7 (2), Slakta 1
Csere: Lajtos – Tóth E. 1, Mihálffy 1, Stranigg, Bánfai, Tóth N. 2
Vezetőedző: Golovin Vlagyimir

FKC: Györkös – Pelczéder 4, Gorsenyina 1, Boldizsár, Mendy 7, Nascimento 10 (3), Rózsás
Csere: Mistina – Májer, Zsilinszkajte 4, Sztankovics, Temes, Szarka 1
Vezetőedző: Deli Rita

Hétméteresek: 2/2, ill. 3/3
Kiállítások: 16, ill. 10 perc
A mérkőzés alakulása: 4. perc: 3–3; 8. p.: 4–7; 19. p.: 7–15; 36. p.: 15–18; 41. p.: 16–21; 55. p.: 24–24; 60. p.: 26–25

A K&H női kézilabdaliga 5. fordulójában az Alba Fehérvár KC-t láttuk vendégül az Elektromos Csarnokban. Nem volt könnyű dolga Golovin Vlagyimirnak, több alapembere is kisebb-nagyobb sérüléssel küszködött.

Rendkívül tompán, lassan kezdtük az első félidőt, amit ellenfelünk kegyetlenül meg is büntetett. A játékrész derekán már hét gól volt a vendégek előnye, elsősorban a két szélső, Pelczéder és Nascimento állította megoldhatatlan feladat elé a védelmünket. A folytatásban sem változott a játék képe, így végül 10-18-as állásnál vonulhattak pihenőre a csapatok.

Nem tudni, mi hangzott el a hazai öltözőben a szünetben, de működött: remekül, öt gyors góllal kezdtük a második játékrészt, míg az első vendégtalálatra a 38. percig kellett várni. Ezt követően is folytattuk a felzárkózást, hatalmasatt küzdöttek Golovin Vlagyimir tanítványai. Az 55. percben tudtunk először egyenlíteni, sőt, a hajrában már a vezetést is átvettük.

11 másodperccel a mérkőzés vége előtt, 26-26-os állásnál mi támadhattunk, ám egy labdavesztést követően – viharos körülmények között – végül a vendégek szerezték meg a hőn áhított győztes gólt, időntúli hétméteresből.

Csapatunk legközelebb október 19-én, a Moyra-Budaörs Handball otthonában lép pályára.