Publikálva: 2020.01.05 Frissítve: 2020.01.05 Tenisz

Vereség a második fordulóban.

Sencsen Open (775 ezer dollár, kemény pálya) egyes, selejtező, 2. forduló:
Margarita Gaszparjan (orosz, 6.)–Babos Tímea (3.) 6:3, 6:7 (3-7), 6:3

A 42 perces első játszma nyitányaként Timi 30-ra nyerte el ellenfele adogatását, de utána sorozatban négy gémet veszített. Gaszparjan 15-re, majd 30-ra brékelt. A hatodik játékban Timi összesen három bréklabdát hárított, majd fogadóként 40-15-re is vezetett. Az orosz játékos azonban megvédte a szerváját, pár perccel később pedig, 5:3 után 0-ra hozta adogatását.

Az 57 perces második szettben Timi 2:1 után 30-ra nyerte el Gaszparjan adogatását, majd 4:1-re is vezetett. Aztán a magyar játékos a hetedik gémben csak két labdamenetet nyert saját szervájánál, utána bréklabdáról egyenlített ellenfele 4:4-re. A játszma sorsát a tie-break döntötte el. Timi 6-2-re is vezetett, végül fogadóként zárta le a rövidítést.

Sajnos a harmadik szett gyorsan eldőlt. Gaszparjan 2:1 után 40-30-ról brékelt, majd magabiztosan nyerte adogatásait. Az orosz játékos 5:3 után csak egy labdamenetet veszített, így feljutott a 32-es főtáblára.