Timi győzelemmel kezdett Kínában

Publikálva: 2020.01.04 Frissítve: 2020.01.04 Tenisz

Babos Tímea bő másfél óra alatt verte szlovén ellenfelét Sencsenben, így készülhet a második fordulóra.

Sencsen Open (775 ezer dollár, kemény pálya), egyes, selejtező, 1. forduló

Babos Tímea (3.)–Kaja Juvan (szlovén) 7:5, 6:4

A mérkőzés 1 óra 32 percig tartott.

A 43 perces első szett elején mindkét játékos 15-re veszítette el az adogatását, aztán 5:5 nem volt esély az újabb brékre. Ekkor Timi „hozott” jó fogadógémet, elhúzott 40-15-re, majd 30-ra el is nyerte ellenfele szerváját. Ezután a 26 éves magyar játékos 30-ra nyerte adogatását, így lezárta az első szettet.

A második játszma jelentős részében Timi volt a jobb és a pontosabb. Úgy vezetett 5:2-re, hogy a harmadik gémben 30-ra nyerte el Juvan szerváját, majd az sem okozott problémát, hogy 3:1 után nem sikerült élni két brékeséllyel. Timi ugyanis a hetedik gémben brékelt 40-re, így 5:2 lett az állás. Juvan ekkor meccslabdáról nyerte el ellenfele adogatását, majd 0-ra hozta saját gémjét. A következő játékban Timi adogatott, 15-30-ról fordított, így bejutott a selejtező 2. fordulójába.

A magyar játékos ellenfele a főtáblára jutásért Margarita Gaszparjan lesz. Az 1994. szeptember 1-jén született orosz játékos 104. a világranglistán, pályafutása legjobbjaként 41. (2016. február 15.) volt. Gaszparjan eddig két WTA Tour- és kilenc ITF-versenyt nyert egyesben.

Forrás: babostimea.hu