Publikálva: 2019.06.22 Frissítve: 2019.06.22 Tenisz

Mindkét szettben egy brékkel volt jobb holland ellenfelénél.

ILKLEY TROPHY (100 ezer dollár, fű), egyes, elődöntő
Babos Tímea–Bibiane Schoofs (holland) 7:5, 6:3

A mérkőzés 1 óra 17 percig tartott.

Timi remek, 9-0-s sorozattal kezdte a mérkőzést, de utána jóval szorosabb lett a mérkőzés. Az MTK Budapest játékosa 2:0, majd 3:1 után is elveszítette brékelőnyét a negyeddöntőben a világranglistán 92., orosz Anna Blinkovát búcsúztató ellenféllel szemben.

Schoofs egészen 5:5-ig tartotta a lépést, ekkor jött a döntő rész. Timi 15-re hozta az adogatását, majd brékelt 30-ra.

A második szett első gémjében Schoofs meglepte ellenfelét, 30-ra nyerte el adogatását. Szerencsére Timi azonnal válaszolt, brékelt 30-ra. Játékosunk a harmadik és az ötödik gémet is fogadóelőnyről nyerte, majd 4:3-ra vezetett.

Timi a nyolcadik gémben 30-ra brékelt, majd simán, 15-re szerválta ki az elődöntőt.

A magyar játékos ellenfele a vasárnapi fináléban a román Monica Niculescu lesz.

Az 1987. szeptember 25.-én született játékos 142. a világranglistán, pályafutása legjobbjaként 28. (2012. február 27.) volt. Eddig 3 WTA Tour, 1 WTA125-ös 18 ITF-versenyt nyert egyesben.

Niculescu korábban háromszor – legutóbb 2015-ben Eastbourne-ben 7:5, 7:5-re – győzött Timi ellen. 2016-ban a kínai Sencsenben Babos nyert 6:1, 6:4-re, majd nem sokkal később az oroszországi Szentpéterváron is győzött 4:6, 6:1, 6:3-ra.

Forrás: babostimea.hu