Koronczai Petra

Timi alulmaradt

Publikálva: 2018.10.12 Frissítve: 2018.10.12 Tenisz

Nagy küzdelemben vesztett.

Babos Tímea 6:4, 4:6, 7:5-re kikapott párospartnerétől, Kristina Mladenovictól a linzi keménypályás tenisztorna második fordulójában. A mérkőzés 2 óra 41 perces küzdelmet hozott.

A két barátnő presztízsmeccsén az első szettben Babos kétszer is felállt brékhátrányból, ám 4:4-nél harmadszor is elveszítette az adogatását, ami már a játszmájába került (4:6). A második felvonásban Babos 4:2-nél hat bréklabdát hárítva őrizte meg brékelőnyét, majd elpackázott két szettlabdát, mielőtt 5:3-nél elveszítette a szerváját. A magyar lány viszont 5:4-nél ismét brékelt, így egyenlített (6:4).

Babos a döntő játszmában is felállt kétszer brékhátrányból, másodszor 5:4-nél, miután hárított egy meccslabdát. Igen ám, de a következő gémben megint elbukta az adogatását, Mladenovic pedig tíz perccel az első mérkőzéslabdája után a másodikat már értékesítette adogatóként (5:7).

A 2 óra 41 perces csatából tehát végül a francia hölgy jött ki győztesen, és készülhet az Andrea Petkovic elleni negyeddöntőre.

Forrás: nemzetisport.hu