Vári Péter

Szavazzunk a karatésokra!

Publikálva: 2017.11.19 Frissítve: 2017.11.19 Karate

Legyen „A hónap műhelye” az MTK Budapest karateszakosztálya!

Az Utanpotlassport.hu szerkesztősége, a Magyar Olimpiai Bizottság és a Decathlon Magyarország közös díja az adott hónapban legeredményesebb, illetve arra legérdemesebb utánpótlás-nevelő műhely számára. A havonta kiosztandó 500.000 forint értékű díj mellett meghirdetjük – a 2017-es esztendő összteljesítménye alapján – „Az év műhelye címet” is. Az ezt elnyerő szakosztály a Decathlon Magyarország 2.000.000 forintos pénzdíját nyeri majd el. 2015-től kezdődően negyedévente külön értékeljük a csapatsportágak műhelyeinek produkcióit: a győztes ez esetben is félmillió forinttal gazdagodik. A közönségszavazás győztes szakosztálya – a fődíj nyertesének kilététől függetlenül – 100.000 forintos Decathlon sportszervásárlási utalványban részesül.

Íme az indoklás:

Az MTK Budapest karatékái általában éremmel térnek haza a korosztályos világversenyekről. Így volt ez a Tenerifén megrendezett kadet, junior és U21-es világbajnokságon is, amelyen a magyar válogatott egyetlen érmét a kék-fehérek reménysége, Tamás Ferdinánd nyerte. A húszéves versenyző, akárcsak két évvel ezelőtt Dzsakartában, ezúttal is a dobogó harmadik fokára állhatott fel az U21-esek 67 kg-os súlycsoportjában. Tamás mellett még hatan képviselték az MTK Budapest karateszakosztályát a korosztályos vb-n, közülük ketten is értékes, pontszerző helyezést értek el: az Eb-ezüstérmes Baranyi Zsófia a juniorok 59 kg-os kategóriájában végzett az ötödik helyen, míg Erdős Martin kilencedikként zárt az U21-esek 75 kg-os súlycsoportjában. A nagy múltú, 1888 óta működő MTK Budapest karateszakosztálya 2010 októberében alakult meg, jelenleg hat edző foglalkozik a versenyzőkkel, az évek óta folyamatosan produkált nemzetközi eredmények alapján nem is akármilyen színvonalon.