Publikálva: 2018.04.30 Frissítve: 2018.04.30 Kézilabda

Budaörs Handball–MTK Budapest 33-30 (18-18)

Budaörs Handball: Wéninger, Sipeki – Szöllősi-Zácsik 6, Dávid-Azari, Szabadfi, Zsigmond, Juhos 12 (2), Kiskartali, Gerháth 2, Mézes 5, Pálos-Bognár 3, Hornyák 4, Farkas E., Brettner, Pásztor N. 1, Rácz
Vezetőedző: Mihály Attila

MTK Budapest: Terenyi, Hlogyik – Tóth E. 5 (2), Karnik 7, Sallai 1, Szádvári 1, Slakta 5, Kovács G., Barna, Kuti, Mód 1, Dakos 2, Termány 7, Gorilszka 1

Kiállítások: 4, ill. 8 perc
Hétméteresek: 4/2, ill. 4/2
A mérkőzés alakulása: 7. perc: 4-4; 14. p.: 9-9; 19. p.: 13-13; 24. p.: 16-13; 36. p.: 19-22; 47. p.: 25-28; 53. p.: 30-30

A K&H női kézilabdaliga 23. fordulójában csapatunk a Budaörs otthonába látogatott. Golovin Vlagyimir tanítványai alig három nappal korábban a Fehérvár ellen szenvedtek rendkívül fájó vereséget, ezt a csorbát szerették volna kiköszörülni vasárnap este.

Nem is kezdtük rosszul a mérkőzést, tartottuk a lépést a jó erőkből álló budaörsiekkel. Látszólag mindkét csapat a támadásra fektetett nagyobb hangsúlyt: a hazaiaknál Juhos Kata vitte a prímet, nálunk Slakta Petra és Termány Rita járt élen a gólszerzésben. 13-13 után állva hagyott minket a Budaörs, háromgólos előnyre tett szert a hazai csapat, de szerencsére még a szünet előtt egyenlíteni tudtunk (18-18).

A második félidőt – kihasználva a hazaiak pillanatnyi zavarát – három gyors góllal kezdtük, de Mihály Attila tanítványai nem hagyták lerázni magukat. Egészen az 51. percig megőriztük előnyünket: ekkor – Szádvári Krisztina találatát követően – még 28-30-at mutatott az eredményjelző. A hajrához közeledve azonban elkezdtünk kapkodni, bele-belehibáztunk a befejezésekbe, a Budaörs viszont vérszemet kapott, és megfordította a mérkőzést (33-30).

Csapatunk legközelebb május 5-én, a EUbility Group-Békéscsabai ENKSE ellen lép pályára.

Golovin Vlagyimir:Küzdelmes mérkőzésen szerzett két pontot a hazai csapat. Negyed órával a vége előtt, mikor még hárommal vezettünk, könnyelműek voltunk és nagyon gyorsan szerettük volna lezárni a meccset. A végjátékban sajnos nem mertük vállalni, amit kellett volna.