Publikálva: 2019.09.14 Frissítve: 2019.09.14 Tenisz

Timi mindkét szettben csak egy gémet veszített.

Korea Open (250 ezer dollár, kemény pálya) egyes selejtező, 1. forduló
Babos Tímea (1.)–Szin-Dzsi Ho (dél-koreai) 6:1, 6:1

A szabadkártyával induló, 17 éves hazai játékos mindkét szett elején jól tartotta magát, de arra nem volt esélye, hogy jó eredményt érjen el. Timi ugyanis szinte valamennyi fontos pillanatban jó megoldást választott.

A 26 perces nyitófelvonásban a selejtezőben első helyen kiemelt magyar játékos a nyitógémben úgy brékelt 40-re, hogy ellenfele 40-15-re is vezetett, összesen négy labdája volt a vezetéshez. Szin 2:0 után hozta a szerváját, majd utána Timi kétszer brékelt 30-ra, másodszorra 5:1-et követően.

A második felvonásban Babos először 2:1 után nyerte el ellenfele adogatását, majd jött az egyetlen szoros szervagém. A dél-koreai eljutott 40-40-ig, többre már nem volt esélye.

Timi a hatodik játékban egy labdamenetet veszített fogadóként, majd saját adogatása mögött zárta le a mérkőzést.

A mérkőzés 52 percig tartott Szöulban.

Az MTK Budapest teniszezőjének következő ellenfele Jaqueline Adina Cristian lesz. Az 1998. június 5.-én született román játékos 213. helyen áll a világranglistán, pályafutása legjobbjaként 201. (2018. március 19.) volt. Cristian eddig 9 ITF-versenyt nyert egyesben.

Forrás: babostimea.hu