Vívás – kard
Szatmári András

Sikeres rajt az Eb-n

Publikálva: 2019.07.12 Frissítve: 2019.07.15 Kézilabda

Győzelemmel kezdte meg szereplését a győri junior női kézilabda Európa-bajnokságon a magyar válogatott, amely 27–18-ra verte Montenegró korosztályos csapatát.

A két válogatott májusban a junior final fouron már találkozott egymással, akkor Magyarország 30–18-ra győzött, de Golovin Vlagyimir szövetségi edző óva intett mindenkit az elbizakodottságtól, és nehéz mérkőzésre készült. Az MTK Budapest kézilabdacsapatát Pál Tamara és Zsiborás Luca képviselte.

Az ideges kezdést mutatta, hogy a 10. percben még a vendégek vezetetek 4–3-ra, de aztán Kuczora Csenge vezetésével a csapat nagyobb iramra kapcsolt, és a félidőben már 15–7-re vezetett.

Szünet után már kilenc is volt közte (19–10), és ugyan a 47. percre Montenegró még visszakapaszkodott öt gólra (22–17), a hajrát Tóth Nikolett vezetésével megnyomták a hazaiak, és magabiztos, 27–18-as győzelmet arattak.

A csapat legközelebb pénteken 18.30-kor Ausztria ellen folytatja.